You are currently viewing Rege-Jean Page ve Morgan Freeman’dan Muhammed Ali Dizisi Geliyor

Rege-Jean Page ve Morgan Freeman’dan Muhammed Ali Dizisi Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Sekiz bölümlük dizi Peacock’ta yayınlanacak.

Beyazperde

Bridgerton” dizisiyle büyük bir çıkış yapan ve yakında vizyona girecek olan “Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves” filminde rolan alan Rege-Jean Page, Oscar ödüllü “BlacKkKlansman” ve “Da 5 Bloods” senaristi Kevin Willmott ve Morgan Freeman; boks ikonu Muhammed Ali’yi konu alan sekiz bölümlük bir dizi için Peacock’ta bir araya geliyor.

“Excellence: 8 Fights” başlıklı dizi, Jonathan Eig’in tanımlayıcı biyografisi “Ali: A Life”tan uyarlanacak ve üç isim de projenin yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Ayrıca Lori McCreary ve Emily Brown da Revelations Entertainment, CBS Studios ve UCP için yönetici yapımcılar olarak kadroda yer alıyorlar.

Rege-Jean Page şu anda projeye sadece yürütücü yapımcı olarak dahil olduğundan, Muhammed Ali’ye hayat verip vermeyeceği belli değil. Hikaye, Muhammed Ali’nin hayatındaki sekiz farklı anı anlatacak ve her bölüm onun hayatından ünlü bir dövüşle çerçevelenecek.

Bununla birlikte, resmi özet, her bölümün esas meselesinin “20. yüzyılın en önemli ve tartışmalı figürlerinden birinin kalbinde ve zihninde süregelen mücadeleyi keşfedeceğimiz iç mücadele – ringin dışındaki dram” olacağını belirtiyor.

Proje daha önce 2018’de artık Paramount+ hizmeti olan CBS Tam Erişim için geliştirildi ve Freeman’s Revelations etiketinin uzun süreli bir tutkulu bir projesi.