You are currently viewing Prime Video, Anthony Hopkins’li Tarihi Drama “Those About To Die” İçin Tarih Verdi!

Prime Video, Anthony Hopkins’li Tarihi Drama “Those About To Die” İçin Tarih Verdi!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Roland Emmerich imzalı “Those About To Die”, 19 Temmuz’da sadece Prime Video’da!

Prime Video, yönetmen Roland Emmerich‘in (Moonfall, Independence Day) merakla beklenen tarihi drama dizisi “Those About To Die“ın Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Hindistan ve Güney Afrika’nın yanı sıra seçili Avrupa ülkelerinde yalnızca Prime Video’da yayınlanacağını duyurdu.

10 bölümün tamamı, Prime üyeleriyle ABD lansmanından sadece bir gün sonra buluşacak. Daniel P. Mannix’in aynı adlı kurgusal olmayan kitabından ilham alan dizi, izleyicileri antik Roma’daki savaş arabası yarışları ve gladyatör dövüşlerinin muhteşem, karmaşık ve yozlaşmış dünyasına sürükleyecek.

Birinci sınıf bir kadroya sahip dizide İmparator Vespasian rolünde Oscar ödüllü Sir Anthony Hopkins (Kuzuların Sessizliği), Tenax rolünde Iwan Rheon (Game of Thrones), Titus Flavianus rolünde Tom Hughes (The English) yer alıyor.

Dizinin kadrosunu; Sara Martins, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Jojo Macari, Gabriella Pession, Dimitri Leonidas, Emilio Sakraya, Moe Hashim ve Rupert Penry Jones tamamlıyor. Akademi Ödülü adayı yazar Robert Rodat tarafından yazılan dizinin yönetmenliğini Roland Emmerich ile Marco Kreuzpaintner üstleniyor.

“Those About To Die” Antik Roma’ya hakim olan ‘ekmek ve sirk siyaseti’ni konu alıyor. M.S. 79 yılında Roma İmparatorluğu’nun merkezi olan Roma, dünyanın en zengin şehridir ve giderek büyüyen imparatorluk köle işçilerin yoğun akınına maruz kalmaktadır.

Sıkılmış, huzursuz ve giderek daha çok şiddete başvuran Roma halkı esas olarak iki şey ile kontrol altında tutulmaktadır: bedava yemek ve araba yarışları ile gladyatör dövüşlerinden oluşan muhteşem eğlenceler.

“Those About To Die”, kana susamışlık, açgözlülük, güç arayışı ve yolsuzlukla karakterize edilen oyunların dünyasına derinlemesine inceliyor. Circus Maximus’taki yarışlar soyluların sahibi olduğu dört topluluk olan mavi, kırmızı, beyaz ve yeşil gruplar tarafından kontrol edilmektedir ve bu grupların hisseleri Roma’daki en değerli şeylerden oluşur.

Halkın eğlenceler karşısındaki ilgisi giderek azalınca ve şiddete duydukları istek arttıkça, gladyatör dövüşleri için özel olarak tasarlanmış bir stadyuma ihtiyaç duyarlar: Kolezyum. Gladyatör ve hayvan dövüşleri ise stadyumun kendisi gibi büyük ve ihtişamlıdır. Ve bu büyüklük bahis sektörünün gelişen yeraltı dünyasını da aynı şekilde etkilemektedir. Tribünlerin altında binlerce insan çalışır ve yaşar; fakat bunların arasında binlercesi, bu oyunlar için ölecek olanlardır.

AGC stüdyoları yapımı “Those About To Die”, yakın zamanda Herbert G. Kloiber ve Constantin Film ile Amerikalı yayın sağlayıcı Peacock’un birlikte oluşturduğu Ortak Girişim High End Productions ile ortaklaşa hazırlandı ve yapımcılığını Centropolis Entertainment, Hollywood Gang Productions ve Street Entertainment üstlendi.

Roland Emmerich, Harald Kloser, Gianni Nunnari, Stuart Ford, Lourdes Diaz, Miguel A. Palos Jr., Marco Kreuzpaintner, Robert Rodat, Herbert G. Kloiber, Martin Moszkowicz, Oliver Berben, Jonas Bauer, Charles Holland ve Namit Malhotra dizinin idari yapımcılarıdır.