You are currently viewing Paul Mescal’lı “Gladyatör 2″nin Kadrosuna Barry Keoghan Dahil Oldu!

Paul Mescal’lı “Gladyatör 2″nin Kadrosuna Barry Keoghan Dahil Oldu!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Keoghan filmin ana kötü karakterini canlandıracak.

.

Bu yıl, Martin McDonagh yönetmenliğindeki “The Banshess of Inisherin” ile kariyerinin ilk Oscar adaylığını alan başarılı oyuncu Barry Keoghan, “Gladyatör” devam filminin kadrosuna katıldı. Filmin başrolünü ise, yine bu yıl kariyerinin ilk Oscar adaylığını alan Paul Mescal üstleniyor.

Ridley Scott‘ın yönetmen koltuğuna geri döneceği “Gladyatör 2” uzun zamandır konuşulan ve üzerinde çalışılan bir projeydi. Nihayet bu yıl senaryonun tamamlanması ve başrolün seçilmesiyle yapım süreci hızlandı. Mescal, ilk filmde İmparator Commodus’un (Joaquin Phoenix) yeğeni olarak izlediğimiz Lucius karakterine hayat verecek.

Barry Keoghan’ın ise filmin ana kötü karakteri olarak projeye dahil olduğu ve Roma’yı 209’dan 211’e kadar yöneten Roma İmparatoru Geta’nın, diğer adıyla Publius Septimius Geta’nın kurgusal bir versiyonunu oynayacağı iddia ediliyor.

2000 yapımı “Gladyatör”de, Lucius’un genç versiyonu (Spencer Treat Clark) aslında her şeyiyle bir rehinedir. Lucilla’nın (Connie Nielsen) oğlu ve Marcus Aurelius’un (Richard Harris) torunu olan Lucius, Roma tahtının bir sonraki varisidir ancak hırslı ve istikrarsız Commodus, çocuğu bir tehdit olarak görür ve çocuğun yaşamını kız kardeşi Lucilla’yı hizaya getirmek için kullanır.

12 dalda Oscar’a aday gösterilen “Gladyatör” başrolündeki Russell Crowe‘a En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandırmasının yanı sıra, En İyi Film dahil olmak üzere toplam 5 dalda kazanmıştı. Her ikisi de bu yıl çok beğenilen performanslara imza atan ancak Oscar’ı kaybeden Mescal ve Keoghan’ın, bu filmdeki performanslarıyla Oscar’a uzanıp uzanamayacakları şimdiden merak ediliyor.