You are currently viewing Oscar Isaac, Mia Goth ve Andrew Garfield “Frankenstein” İçin İsteniyor!

Oscar Isaac, Mia Goth ve Andrew Garfield “Frankenstein” İçin İsteniyor!

  • Post author:
  • Post category:haberler
.

Pazar günü En İyi Animasyon Oscar’ını kazanan Guillermo del Toro, sıradaki filmiyle ilgili çalışmaları hızlandırdı. Deadline’ın bildirdiğine göre, del Toro’nun Netflix için çekeceği canlı aksiyon “Frankenstein” filminde rol alması için Andrew Garfield, Oscar Isaac ve Mia Goth ile görüşülüyor.

Guillermo del Toro’nun hala senaryo üzerinde çalıştığı ve herhangi bir oyuncuya resmi bir teklif verilmediği bildiriliyor, ancak Deadline kaynakları onun üç oyuncuyla da görüştüğünü ve her birinin çok büyük bir ihtimalle filmde rol alacağını belirtiyor.

Yönetmen, uzun süredir ikonik Mary Shelley hikayesine odaklanan bir film yapmak istiyor ve “Frankenstein” filmi üstünde çalışıyor. del Toro versiyonunun bir dönem filmi mi yoksa modern bir uyarlama mı olacağı bilinmiyor. Ayrıca Doktor Frankenstein’ı veya onun yarattığı canavarı kimin oynayacağı da bilinmiyor. “X” ve “Pearl” filmleriyle büyük bir çıkış yapan Mia Goth’un doktorun aşkını oynayacağına inanılıyor.

Carlo Collodi’in klasik hikayesinden uyarladığı stop-motion “Pinokyo” filmiyle Oscar kazanan Guillermo del Toro; En İyi Animasyon, En İyi Film ve En İyi Yönetmen (The Shape of Water) ödüllerini kazanan ilk isim olarak Oscar tarihine geçti.