You are currently viewing Nuri Bilge Ceylan’ın “Kuru Otlar Üstüne” Filmi Cannes Yolcusu!

Nuri Bilge Ceylan’ın “Kuru Otlar Üstüne” Filmi Cannes Yolcusu!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Ceylan bir kez daha Altın Palmiye için yarışacak.

Beyazperde

Bu yıl 16 – 27 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Cannes Film Festivali’nin Jüri başkanlığını, daha önce iki kez Altın Palmiye kazanan ve son filmi “Hüzün Üçgeni” ile Oscar adayı olan Ruben Östlund‘un üstleneceği geçtiğimiz hafta açıklandı. Festivalin seçkisinde hangi filmlerin yer alacağı ise merakla bekleniyor.

Bu yıl Cannes’da prömiyer yapması muhtemel olarak değerlendirilen filmler arasında; Martin Scorsese‘nin yeni filmi “Killers of the Flower Moon“, Wes Anderson‘ın “Asteroid City“, Sofia Coppola‘nın “Priscilla” filmlerinin yanı sıra Nuri Bilge Ceylan‘ın son filmi “Kuru Otlar Üstüne” de vardı.

Cannes seçkisi ve yarışma filmleri henüz resmi olarak açıklanmadı ancak filmin Fransa’da Temmuz ayında vizyona gireceği belli oldu. Bu durumda “Kuru Otlar Üstüne” filminin Cannes’da prömiyer yapacağı ve Altın Palmiye için yarışacağı büyük oranda doğrulanmış oldu.

Jordan Ruimy’nin World of Reel‘daki haberinde, festivalden kaynakların aktardığına göre de “Kuru Otlar Üstüne” ilk kez Cannes’da görücüye çıkacak. Nuri Bilge Ceylan, 2014 yılında “Kış Uykusu” ile Altın Palmiye ödülünü kazanmış ve “Bir Zamanlar Anadolu’da“, “Ahlat Ağacı” gibi filmleri de Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapmıştı.

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi “Kuru Otlar Üstüne”den İlk Görsel!