You are currently viewing Nintendo ve Sony’den Canlı Aksiyon “Legend of Zelda” Filmi Geliyor

Nintendo ve Sony’den Canlı Aksiyon “Legend of Zelda” Filmi Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Uzun süredir gündemde olan “Legend of Zelda” filminin geliştirme aşamasında olduğu açıklandı.

Nintendo

Nintendo, “The Legend of Zelda” oyun serisinin canlı aksiyon film uyarlamasının, proje geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu.

Projeyi “The Maze Runner“ın yönetmeni Wes Ball yönetecek. Ball son olarak geçen hafta ilk fragmanı yayınlanan “Kingdom of the Planet of Apes“i yönetmişti. Senaryoyu ise “Jurassic World” üçlemesinin yanı sıra “Kong: Skull Island” ve “Pokémon: Detective Pikachu“nun da yazarı Derek Connelly yazacak.

Legend of Zelda’ya dayanan bir film uyarlaması aslında uzun süredir gündemde. “Süper Mario Kardeşler Filmi“nin devasa gişe başarısının ardından, gözler video oyunlarından uyarlanan ve uyarlanabilecek sıradaki projelere çevrildi. O dönemde Nintendo daha fazla oyununu sinemaya aktarmak istediğini açıklamıştı.

Geçtiğimiz yaz Nintendo ve Universal’ın animasyon bir Legend of Zelda üstünde çalışmaya başladığına dair haberler çıktı ancak bunlar Illumination’ın kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri tarafından yalanlandı.

Nintendo şimdi canlı aksiyon uyarlamasını Sony Pictures ile birlikte geliştiriyor ve projenin finansmanının %50’den fazlasını üstleniyor. Yapımcılığı Shigeru Miyamoto ve Avi Arad üstlenecek. Miyamoto yaptığı açıklamada, “uzun yıllardır” canlı aksiyon film uyarlaması üzerinde çalıştığını ve “Nintendo’nun prodüksiyona yoğun bir şekilde dahil olmasıyla filmin geliştirilmesine resmi olarak başladığını” söyledi.