You are currently viewing Nicolas Cage ve Nicholas Hoult’u Buluşturan Drakula Hikayesi “Renfield”dan Final Fragmanı!

Nicolas Cage ve Nicholas Hoult’u Buluşturan Drakula Hikayesi “Renfield”dan Final Fragmanı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Bram Stoker’ın ünlü korku romanı “Drakula”ya modern bir bakış açısı getiren “Renfield” filminden son fragman yayınlandı. Filmde Kont Dracula’yı Nicolas Cage canlandırırken, onlarca yıldır onun hizmetinde bulunan uşağı R.M. Renfield’a Nicholas Hoult hayat veriyor.

Renfield romanda bir akıl hastanesinde yatmaktadır ve sanrılar gördüğü düşünülmektedir, fakat aslında o gerçekten de Transilvanya Kontu’nun hizmetkardır. Bu hikayeyi günümüze taşıyan “Renfield” filminde, onun artık bu toksik ilişkiden yakasını kurtarmak için çabaladığını göreceğiz. Ancak yine, hem insanları inandırması hem de peşinde onu istediği gibi kullanabilen karanlık efendisi varken kaçması çok zor olacaktır…

The Lego Batman Movie” ve “The Tomorrow War” filmlerine imza atan Chris McKay‘in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Awkwafina (Crazy Rich Asians, Ocean’s Eight) rol alıyor ve Renfield’ın aşık olduğu agresif bir trafik polisini canlandırıyor.

Filmin senaryosu “Rick and Morty” senaristi Ryan Ridley tarafından kaleme alınan “Renfield”ın hikayesi, “The Walking Dead” dizisinin yaratıcısı Robert Kirkman‘ın orijinal fikrine dayanıyor. Kont Dracula, sinema tarihinde beyaz perdeye en çok taşınan edebi karakterlerden birisi. Yönetmen McKay, bu filmi 1931 tarihli ve Bela Lugosi başrollü “Dracula” filminin devamı olarak planladığını söylüyor.

Nicolas Cage’in Kont Drakula’yı Oynadığı “Renfield” Bir Devam Filmi Olarak Planlanmış

“Renfield” 14 Nisan’da sinemalarda!