You are currently viewing “Gayda Yolu” Filminin Çekimleri Tamamlandı

“Gayda Yolu” Filminin Çekimleri Tamamlandı

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Gayda Yolu”nun zorlu hava koşullarında gerçekleşen çekimleri tamamlandı.

.

Çekimleri Şubat ayında, Bitlis’te epey zorlu hava koşullarında gerçekleşen “Gayda Yolu” filminin çekimleri tamamlandı. Film, hapsedilmiş gibi hissettikleri bir kasabada gün dolduran zorunlu hizmet memurlarının hayatlarının yanı sıra kasaba halkının küçük oyunlarını, çıkarlarını, duyarsızlıklarını basit ve samimi bir dille anlatan bir taşra hikâyesi.

“Gayda Yolu”, Bişar Bektaş’ın ilk yönetmenlik çalışması. Bektaş filmin senaryosunu eli Henar Daşğın Bektaş ile birlikte kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda Baran Şükrü Babacan, Kadim Yaşar, Mine Doğan ve Muhammed Cangören yer alırken, görüntü yönetmenliğini ise Ferhan Akgün üstlendi.

“Gayda Yolu”nun konusu kısaca şöyle:

Hasan, ailesi ile uzun bir zaman önce Diyarbakır’a göç etmiş, eğitimini orada tamamladıktan sonra doğup büyüdüğü kasabaya dönmüş genç bir öğretmendir. Bir gün okula gelen imzasız bir ihbar mektubuna duyarsız kalamaz ve başkasının uğradığı haksızlığı aydınlatmak için gerçeğin izini sürmeye karar verir. Bir yandan özel hayatındaki çıkmazlar, bir yandan zamanın ruhuyla örtüşen çıkar oyunları içerisinde sıkışan Hasan, mesafe koyduğu taşra hayatının hiç tahmin etmediği bir gerçekliğiyle yüzleşmek durumunda kalacaktır.