You are currently viewing Netflix, Şifre Paylaşımını Engellemeye Amerika’dan Başladı

Netflix, Şifre Paylaşımını Engellemeye Amerika’dan Başladı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Aynı evde yaşamayanlar Netflix şifrelerini paylaşamayacak.

.

Netflix, bir süredir gündeminde olan şifre paylaşımını engelleme uygulamasını ABD’de başlattı. Salı günü itibariyle resmen başlayan bu uygulamaya göre, ortak Netflix hesabı kullanan tüm kullanıcılar aynı evde yaşamak zorunda.

Birincil hesap sahiplerinden artık cihazlarında bir ev konumu belirlemeleri isteniyor. Hane halkı dışındaki üyeleri belirlemek için cihazın birincil konumdaki internet ağını ne sıklıkta kullandığı gibi faktörler belirleyici olacak. Bunun yanında Netflix, abonelerin seyahat ederken de hesaplarını kullanmaya devam edebileceklerini belirtiyor.

Hesabın birincil kullanıcısı ile aynı evde yaşamayan “ortaklar” ise abonelik ücretine ek olarak ayda 7.99 dolar ödeyerek aynı şifreden yararlanmaya devam edecekler. Şifre paylaşımı için konulan bu ücret, Netflix’in Amerika’da 9.99 dolar olan temel abonelik ücretine kıyasla daha düşük. Platformun yeni uygulamalarından biri olan reklamlı abonelik ücreti ise aylık 6.99 dolar.

Premium abonelik sahibi birincil kullanıcılar, en fazla iki hane dışı kullanıcıyla şifre paylaşabilecekler. Standrat abonelik sahipleri ise dışarıdan bir kişiyi ekleyebilecekler.

Netflix bu uygulamayı birkaç ay önce Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya’da da başlatmıştı. Sistemin Türkiye’de ne zaman uygulamaya geçeceği henüz belli değil.

2023’ün Hala Merakla Beklediğimiz 10 Netflix Dizisi