You are currently viewing Neslihan Atagül’lü “Aaahh Belinda”dan Yeni Bir Fragman Yayınlandı

Neslihan Atagül’lü “Aaahh Belinda”dan Yeni Bir Fragman Yayınlandı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Atıf Yılmaz’ın 1986 yapımı filmi Neslihan Atagül’le yeniden canlanıyor.

Başrolünü Neslihan Atagül‘ün üstlendiği Netflix Türkiye filmi “Aaah Belinda“dan yeni bir fragman yayınlandı. Senaryosunu Hakan Bonomo’nun kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Deniz Yorulmazer’in oturduğu filmde Neslihan Atagül’e Necip Memili ve Serkan Çayoğlu eşlik ediyor.

“Aaah Belinda” Atıf Yılmaz’ın 1986 tarihli, aynı isimli ve Müjde Ar başrollü filminin modern bir uyarlaması olarak tasarlandı. Orijinal “Aaahh Belinda“da ayrıca, Macit Koper, Füsun Demirel, Erol Durak, Güzin Özipek gibi isimler rol aldı. filmin senaryosu ise Barış Pirhasan tarafından yazıldı. Film, 23. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu olmak üzere toplam üç kategoride ödül kazanmıştı.

Aaahh Belinda“, yakın zamanda çıkacak bir şampuan olan ‘Belinda’ için bir televizyon reklamında yer alan genç oyuncu Dilara’nın (Neslihan Atagül) yaşadıklarını anlatıyor.:

Dilara’nın reklamda canlandıracağı Handan karakteri, iki çocuk annesi, gündüzleri bankada çalışan ama akşamları kocasına dolma yapmayı ihmal etmeyen “ideal” bir kadındır. Genç oyuncu, içine sinmese de reklamda rol almayı kabul eder, ancak çekimler esnasında hayatı bir anda değişir. Handan’ın hayatı gerçek olmuştur ve çaresizce Handan olmadığını kanıtlamaya çalışan Dilara, artık Handan olarak yaşamını sürdürmek zorundadır…