You are currently viewing Matt Smith & Morfydd Clark, İlk “Starve Acre” Görüntülerinde Doğaüstü Güçleri İnceliyor!

Matt Smith & Morfydd Clark, İlk “Starve Acre” Görüntülerinde Doğaüstü Güçleri İnceliyor!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Daniel Kokotajlo imzalı korku filmi dünya prömiyerini BFI London Film Festivali’nde yapacak.

.

Başrollerinde Matt Smith (Doctor Who, The Crown) ve Morfydd Clark‘ın (The Rings of Power, Saint Maud) yer aldığı doğaüstü korku filmi “Starve Acre“nin ilk görselleri, filmin dünya prömiyerini yapacağı BFI Londra Film Festivali tarafından yayınlandı.

BAFTA adayı yazar ve yönetmen Daniel Kokotajlo tarafından yönetilen film, yazar Andrew Michael Hurley’nin 2019 yılında çıkan aynı adlı romanından uyarlandı.


.

Doğaüstü bir halk masalı olarak tanımlanan korku filminin ilk görsellerinde Matt Smith’in bir çukurda durduğu ve dehşet içinde birine ya da bir şeye baktığı görünüyor. Arkasında ise ürpertici bir malikane kadraja giriyor. Morfydd Clark ise büyülenmiş bir ifadeyle kaynağı belli olmayan bir aleve bakıyor. Görseller merakla beklenen filmin konusuna dair bir detayı açığa vurmasa da filmin tonuna dair bir izlenim edinmemizi sağlıyor.


.

“Starve Acre” 1970’lerin İngiltere’sinde geçiyor ve oğullarının beklenmedik ölümüyle mükemmel görünen hayatları kesintiye uğrayan Richard (Smith) ve Juliette (Clark) adında bir çifti konu alıyor.

Bir zamanların “mutlu çifti”, trajediyle kendi yöntemleriyle baş etmeye çalışırken birbirlerinden uzaklaşmaya başlar. Görüntülerde ima edildiği gibi, Richard dikkatini dağıtmak için mülklerindeki doğaüstü bir ağaç olan Starve Acre hakkındaki yerel bir efsaneye takılıp kalırken Juliette destek için yerel topluluğa başvurur. Ancak çift çok geçmeden kendilerini, hayatlarına ve evlerine soktukları kötü güçlerle karşı karşıya bulur.