You are currently viewing Mario’dan Sonra Sıra “The Legend of Zelda”da mı?

Mario’dan Sonra Sıra “The Legend of Zelda”da mı?

  • Post author:
  • Post category:haberler

Illumination CEO’su Zelda filmi hakkındaki iddiaları yanıtladı.

Nintendo

The Super Mario Bros. Movie“nin dünya çapındaki gişe başarısının ardından hayranlar, Illumination Entertainment tarafından hangi Nintendo oyununun beyaz perdeye uyarlanabileceğini öğrenmek için can atıyordu. Tartışmalar olası bir “The Legend of Zelda” projesinin geliştirilmeye başlandığı söylentilerini ateşledi ancak bunun doğru olmadığı ilk ağızdan açıklandı.

Illumination’ın kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri, şirketi ve Universal Pictures’ın birlikte bir “The Legend of Zelda” filmi geliştirmekte olduklarını yalanladı. Bu hafta Annecy Uluslararası Animasyon Festivali’nde yer alan The Wrap, Link’in yakında beyaz perdeye gelip gelemeyeceğini Meledandri’ye sorduğunda şu yanıtı aldı:

“Bunun nereden geldiğini bilmiyorum. Demek istediğim, insanların bu tarz şeyleri nasıl ortaya attığını anlayabiliyorum çünkü açıkçası birlikte çalışırken harika bir deneyim yaşadık. Nintendo ile olan ilişkim artık yönetim kurullarında yer almayı da içeriyor, bu yüzden insanların bu şeyleri nasıl tahmin edebildiklerini anlıyorum. Ancak ayrıntılar açısından, bu hakkında çok fazla söylenti duyduğum bir şeydi. Bu sadece, Nintendo ve Illumination arasında sırada ne olduğuyla ilgili.

Illumination’ın bir sonraki filmi “Migration”ın yönetmeni Benjamin Renner şunları ekledi: “Her hafta bir söylenti görüyorum ve görünüşe göre bu haftaki söylenti ‘Zelda’.

Oyun serisi, bilge Prenses Zelda’nın da dahil olduğu Hyrule krallığının cesur Usta Kılıç kullanan kahramanı Link’i konu alıyor. Link, maceralarında Triforce olarak bilinen kutsal bir kalıntının gücünü arayan karanlık Lord Ganondorf ile çatışır.

“Süper Mario Kardeşler Filmi”nin Başarısını Daha Fazla Nintendo Filmi Takip Edecek