You are currently viewing “Gladyatör 2″nin Set Görselleri Devasa Şehir Kuşatmasını Açığa Çıkardı

“Gladyatör 2″nin Set Görselleri Devasa Şehir Kuşatmasını Açığa Çıkardı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Ridley Scott’ın “Gladyatör 2” setinden fotoğraf ve videolar yayınlandı.

.

Fas Kültür Bakanı Muhammed Mehdi Bensaid tarafından Instagram’da yayınlanan “Gladiator 2” set videosu, merakla beklenen devam filminin heyecan verici bir şehir kuşatma savaşına sahip olacağını gösteriyor. Çekimler şu anda Fas’ta devam ettiği için, yaklaşan filmin Roma İmparatorluğu’nun Kuzey Afrika’ya doğru tarihsel genişlemesiyle bağlantılı olduğunu varsayabiliriz.

İlk Gladyatör filmi, Romalı general Maximus’un (Russell Crowe), imparator Caesar Marcus Aurelius’un kendi oğlu Commodus (Joaquin Phoenix) tarafından tahttan indirilmesinin ardından gladyatörüne dönüşmesini anlatıyordu. Filmin heyecan verici aksiyon sahneleri çoğunlukla, Crowe’un performansıyla büyülediği ve zalim yeni imparator tarafından ezilen tüm insanlar için bir sembol haline geldiği arenalarda geçse de hikaye, ormanda Maximus’un stratejik dehasını ve onur duygusunu sergileyen büyük bir savaşla başlıyor. Savaş, Maximus’un askerlerine nasıl ilham verdiğini gösteriyor ve generalin yeni imparator tarafından neden bir tehdit olarak görüldüğünü açıklıyor.

“Gladiator 2″de kaçınılmaz olarak dev arenalarda daha unutulmaz gladyatör dövüşleri görmeyi umuyoruz. Ancak devam halkası, bu kez bir Fas şehrinin kuşatılmasına odaklanan büyük bir savaşı da içerecek gibi görünüyor. Savaş, Oscar adayı Paul Mescal‘ın hünerini göstererek ilk filmdekine benzer bir amaca hizmet edebilir.

Mescal, Commodus’un yeğeni ve varisi Lucius’u oynayacak. Buna rağmen Lucius, tahtı reddeder ve muhtemelen Maximus’un izinden giderek bir general olur. Durum buysa, filmin savaş zaferlerini gladyatör arenasına, dolayısıyla şehir kuşatmasına girmeden önce göstermesi mantıklı.

Ridley Scott’ın bir kez daha yönetmen koltuğuna geçtiği “Gladyatör 2″nin yıldızlarla dolu kadrosunda, imparatorluğu 198’den 211’e kadar kontrol eden gerçek bir Roma İmparatoru olan İmparator Geta rolündeki Fred Hechinger (White Lotus), Pedro Pascal, Joseph Quinn (Stranger Things) ve Moon Knight‘dan May Calamawy de yer alıyor.