You are currently viewing “John Wick 4” Bir Haftada 150 Milyon Dolardan Fazla Kazandı!

“John Wick 4” Bir Haftada 150 Milyon Dolardan Fazla Kazandı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Küresel gişede 150 milyon dolar sınırını geride bırakan film hızla büyümeye devam ediyor.

Lionsgate

Açılış hasılatıyla seri rekorunu kıran “John Wick 4” gişede hızla büyümeye devam ediyor. Film, hakkındaki genel heyecan ve pozitif yorumların etkisiyle vizyona girdiği ilk bir haftada küresel gişede 157 milyon dolar hasılat elde etti.

Yani dördüncü film, serinin 2014 yapımı ilk filminin dünya çapındaki 86 milyon dolarlık toplam kazancını çoktan geride bıraktı. Bu gidişle “John Wick 2“nin 171 milyon dolarlık toplam hasılatını aşması da an meselesi.

Serinin her filminin kazancı katlanarak artarken, “John Wick: Chapter 3 – Parabellum” küresel gişede 327 milyon dolar kazanmış ve çıtayı oldukça yükseltmişti. “John Wick 4″ün ise 300 milyon doları sadece Amerika gişesinde elde edebileceği düşünülüyordu.

Filmin hızlı yükselişi, üçüncü filmin hasılatının aşılması konusunda herhangi bir şüphe bırakmıyor. Ancak toplam hasılatın ne olacağı büyük bir merak konusu. 100 milyon dolarlık bütçesi, 169 dakikalık süresi, önceki filmlere kıyasla çok daha yoğun olan aksiyon sahneleri düşünüldüğünde her şeyin süper boyutlu olduğu “John Wick 4″ün ticari başarısının da süper boyutlu olması bekleniyor.

“John Wicl 4” ayrıca, son yıllarda gördüğümüz uzun süreli ama gişede başarılı olan filmler arasına da girdi. Stüdyolar genellikle uzun filmlerden çekinirler çünkü bu, bir güne sığdırılabilecek gösterim sayısını azaltır. Ancak son yıllarda, “Avatar 2” ve “The Batman” gibi uzun süreli ve yüksek bütçeli olan, ancak gişede çok başarılı olan birkaç yapım izledik. “John Wick 4″ü de artık rahatlıkla bu listeye dahil edebiliriz.