You are currently viewing “It Lives Inside”: Hint Mitolojisinden İlham Alan Korku Filminin Fragmanı Yayınlandı

“It Lives Inside”: Hint Mitolojisinden İlham Alan Korku Filminin Fragmanı Yayınlandı

  • Post author:
  • Post category:haberler

2023’ün iddialı korku filmlerinden “It Lives Inside” 3 Kasım’da vizyona giriyor.

Korku hayranlarına dehşet verici yeni bir deneyim sunmaya hazırlanan “It Lives Inside“dan yeni bir fragman yayınlandı.

Fragmanı, Megan Suri‘nin (Never Have I Ever) canlandırdığı, okuldaki yaşıtlarına uyum sağlamak için Hint kültürünü reddeden genç kız Sam’i tanıtıyor. Ancak, Pishach olarak bilinen mitolojik şeytani bir varlığın en iyi arkadaşına bağlanmasıyla işler Sam içinkaranlık bir hal almaya başlar. Kötü güçlerin devreye girmesiyle Sam, şeytani varlığı kesin olarak yenmek için kültürel kimliğiyle yüzleşmek zorundadır.

Güçlü performansların yanı sıra çok sayıda karanlık ve rahatsız edici görüntülerin yer aldığı fragman, izleyicileri bekleyen dehşeti etkili bir şekilde sergiliyor. Filmin hikayesi, korku sinemasının çok sevdiği şeytani bir ele geçirme hikayesini merkeze alırken, fragmanda gösterilen görüntüler “The Conjuring” ve “Insidious” gibi geçmiş filmleri anımsatıyor.

Ancak yönetmen Bishal Dutta‘nın beyaz perdeye taşıdığı güçlü kültürel kimlikle “It Lives Inside”, 2023’ün çığır açan korku filmi olabilir. Film, yönetmenin kültürel geçmişinden ve büyükbabasının hayaletlerle ilgili anlattığı hikayelerden ilham alıyor.

Dutta daha önce Collider ile gerçekleştirdiği röportajda filme ilham olan hikayeyi şöyle anlatmıştı:

Bunların çoğu büyükbabamdan geldi, bu hikayeyi o anlattı. Gençliğinde bir aile dostunun evine gitmiş ve arkadaşının kızının yanında taşıyıp konuştuğu bir kavanoz varmış. Ve bir gün şöyle demiş: ‘Kavanozda hiçbir şey olmadığını biliyorsun, değil mi?’ Kız kızgınlıkla kapağı açmış ama hiçbir şey çıkmamış. [Büyükbabam] Böylece eve gidiyor ve gece yarısı tuhaf sesler duymaya başlıyor.

Yönetmen ayrıca, filme Pishach’ı dahil etmesinin, bu şeytani varlığın hayatta zorluklar yaşayanlara güvenmesi nedeniyle hikayeye ekstra bir katman eklediğini belirtiyor: “Ve ben daha çok okudukça, başka iblisler de ortaya çıktı ama gerçekte, kültürel metnimizdeki Pishach mitolojisini okurken gençler ve ergenlik çağındaki bir kızın reşit olup kimliğini bulmasıyla ilgili bir film yapmak için ‘Eh, bundan daha iyi bir canavar yok’ dedim. Bu şey zihinsel dengesizlikten besleniyor, yalnızlıktan besleniyor ve hem filmin konsepti hem de karakterler için doğru geldi

“It Lives Inside” 3 Kasım’da sinemalarda!