You are currently viewing İptal Edilen “Batgirl” Filminin Yönetmenleri “The Flash” Hakkında Konuştu: İzledik ve Üzüldük!

İptal Edilen “Batgirl” Filminin Yönetmenleri “The Flash” Hakkında Konuştu: İzledik ve Üzüldük!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Adil El Arbi ve Bilall Fallah’ın yönettiği “Batgirl” tamamlanmasına rağmen hiç yayınlanmadan rafa kaldırıldı.

Warner Bros.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında, Warner Bros.’un çekimleri tamamlanan ve HBO Max’te yayınlanması planlanan “Batgirl” filminin rafa kaldırıldığı haberi geldi.

Aradan geçen bir yılda pek çok dijital platform hali hazırda çekilmiş projelerini yayınlamayarak ya da kütüphanelerinde zaten var olan içerikleri kaldırarak tasarruf yoluna gitse de “Batgirl”ün stüdyo kararıyla aniden iptali o dönem için oldukça şaşırtıcıydı.

Filmin yönetmenleri Adil El Arbi ve Bilall Fallah, Suriye savaş dramı “Rebel” filmini tanıtırken konu Andy Muscietthi‘nin yönettiği “The Flash” filmine de geldi. Prodüksiyonunun her aşamasında çeşitli sıkıntılarla boğuşan “The Flash” her şeye rağmen vizyona girdi. Ancak 200 milyon doların üstündeki bütçesine kıyasla dünya çapında yalnızca 268 milyon dolar kazanarak 2023’ün en kötü gişe sonuçlarından birini elde etti.

Gişede Batan 10 Büyük Süper Kahraman Filmi

“The Flash”ın en heyecanlandırıcı unsurlarından biri Michael Keaton‘ın Batman rolüne yıllar sonra geri dönmesiydi ancak aslında “Batgirl” yayınlansaydı Keaton’ın dönüşünü ilk olarak bu filmde görecektik. Filmin iptali, “The Flash”taki Keaton sahnelerinin de yeniden düzenlenmesini gerektirdi.

“Batgirl” yönetmenlerinden Adil El Arbi, Insider ile gerçekleştirdikleri röportajda bu gerçeğe değinerek “The Flash”ı izlemenin kendileri için üzücü bir deneyim olduğunu belirtti:

“İzledik ve üzüldük. Yönetmen Andy Muschietti’yi ve filmin yapımcılığını üstlenen kız kardeşi Barbara’yı seviyoruz. Ama onu izlediğimizde, tüm bu şeyin bir parçası olabileceğimizi hissettik.

‘Batgirl’ü dünyaya gösterip seyircinin karar vermesine izin verme şansımız olmadı. Çünkü seyirci gerçekten bizim nihai patronumuzdur ve bir şeyin iyi mi kötü mü olduğuna, bir şeyin görülüp görülmemesi gerektiğine o karar vermeli.

Filmimiz ‘The Flash’tan çok farklıydı. Bunun büyük bir fantezi bileşeni var, bizimkinin ayakları daha çok yere basıyordu. Daha çok Tim Burton’ın Gotham Şehri’ne benziyor.

Bilall Fallah, filmin rafa kaldırılmasının kariyerlerinin “en büyük hayal kırıklığı” olduğunu söylüyor ancak ikili Warner Bros. ile tüm yaşananlara rağmen, eğer şans verilirse yine de James Gunn ve Peter Safran için DC filmlerini yönetmeye sıcak bakıyorlar:

DC, Batman, Batgirl, Gotham City’ye olan sevgimiz o kadar büyük ki hayranlar olarak başka bir projeye asla hayır diyemezdik. Eğer bunun bir parçası olmak için bir şansımız daha olsaydı bunu yapardık. Günümüzü mahkemede geçiremedik. Hala davamızı savunmak istiyoruz.

DC Genişletilmiş Evreni’nin son filmi “Aquaman ve Kayıp Krallık” 22 Aralık’ta vizyona girecek. Filmin fragmanının bu hafta içinde çıkması bekleniyor.

“Aquaman and the Lost Kingdom”dan İlk Tanıtım Yayınlandı!