You are currently viewing Hypnotic: Zihin Avı

Hypnotic: Zihin Avı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Robert Rodriguez’in yönettiği filmin başrolünde Ben Affleck yer alıyor.

.

Gerilim ve aksiyon filmi olan Hypnotic: Zihin Avı, zekice kurgulanan senaryosu sayesinde sürükleyici bir film. Yönetmenliğini Robert Rodriguez’in üstlendiği bu yapım, sıra dışı bir hikayeyi oldukça etkili şekilde beyaz perdeye taşıyor. Başroldeyse DC evreninde Batman’i canlandıran Oscar ödüllü Ben Affleck yer alıyor.

Filmle ilgili yayınlanan ilk sahne Ben Affleck’in elinde bir kız fotoğrafı tutarken endişeli bakışlara sahip olmasıydı. Ardından fragmanı yayınlanan ve yoğun ilgi gören Hypnotic: Zihin Avı’nın vizyona gireceği tarih sayılmaya başladı. Matrix, Limit Yok ve Memento filmlerinden izler taşıyan bu film, 2 Haziran 2023 tarihinde vizyona girdi.

Hypnotic: Zihin Avı filmi, eşinden ayrılan Dedektif Danny Rourke’un hayatıyla başlıyor. Küçük kızı Minnie’nin kaybolmasıyla hayatı alt üst olan Danny, kızını bulma umudunu asla kaybetmez. Bir gün görevdeyken banka soygunu haberini alır ve hızlıca olay yerine gider. Ancak bankaya gittiğinde kızıyla ilgili beklenmedik durumlar ortaya çıkar.

Banka kasasında kızının fotoğrafını bulan Dedektif Danny, elindeki ipucunun peşinden giderek kızını bulmaya karar verdir. Ancak bu esnada karşısına çıkanlar algısını yönetebilen hipnotikler olur. Danny, hipnotiklere rağmen kızını bulmak için çabalar.

Affleck, filmde kızını bulmasının anahtarının yetenekli medyum Diana Cruz (Alice Braga) sayesinde olacağını anlar. Medyumla birlikte kızını bulabilmek için ölümcül bir hayalet olan William Fichtner’ın peşine düşer. Dedektif, adamı bulabilmek için girdiği tavşan deliğinden sonra temel dünyasındaki herkesi ve her şeyi sorgulamaya başlar. Böylece kendini bulma yolunda önemli bir adım atmış olur. Ayrıca hipnotiklerle mücadele ederken kendisini pek de alışık olmadığı bir dünyanın içinde bulur.

Filmde bulunan aksiyon ve gerilim dolu sahneler, şaşırtıcı olay örgüsüyle birleştiğinde soluksuz bir film deneyimi yaşanmasını sağlıyor. Her anında merak uyandıran bu filmde Max Borenstein ve Robert Rodriguez’in hazırladığı senaryo öne çıkıyor. Filmdeki sahneler, filmin kendine özgü sinematografisi sayesinde uzun süre akılda kalıcı. Ben Affleck, William Fichtner ve Alice Braga’nın oyunculukları da seyircilerin kendilerini filmin içinde gibi hissetmesini sağlıyor. Ayrıca filmde JD Pardo, Zane Holtz, Sandy Avila, Dayo Okeniyi, Nikki Dixon gibi başarılı isimler de yer alıyor.

Film, izleyicileri sürükleyici bir hikayenin parçası haline getirirken, gerilim dolu sahnelerle ve beklenmedik dönüşlerle kalıcı izler bırakıyor. Soruların yanıtını bulmak için adım adım ilerlerken gerilim artıyor ve aksiyonlu sahneler daha etkili hale geliyor. Filmin yanında atıştırmalık keyfi için Kakservice hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Sona ulaşmak için çabalayan Dedektif Danny, her şeye rağmen kızını bulabilecek mi? Hipnotiklerle mücadele ederken sırlarla ve farklı ilişkilerle uğraşan Dedektif Danny’nin büyüleyici hikayesi, izleyicileri alışılagelmedik bir evrenin içine sürüklüyor…