You are currently viewing Hulu “The Other Black Girl”ü İptal Etti

Hulu “The Other Black Girl”ü İptal Etti

  • Post author:
  • Post category:haberler

Dizinin 2. sezonu olmayacak

hulu

Ülkemizde de Disney+’ta yayınlanan komedi/gerilim türündeki The Other Black Girl, Hulu tarafından ilk sezonun ardından iptal edildi. The Hollywood Reporter’a göre dizi, 10 bölümün tamamını eleştirmenlerin beğenisine sundu. Ancak Rotten Tomatoes eleştirmenlerinden % 86 gibi etkileyici bir puan almasına rağmen, izleyici puanı % 50’nin altına düştü.

Zakiya Dalila Harris’in aynı adlı romanından uyarlanan The Other Black Girl, New York City’nin ağırlıklı olarak beyaz yayıncılık endüstrisindeki karmaşık ırk, kimlik ve işyeri eşitsizlikleri ağını araştırıyordu. Baş karakter 26 yaşındaki yazı işleri asistanı Nella Rodgers rolünde kadroya liderlik eden Sinclair Daniel, ofisin tek siyah çalışanı olarak sürekli mikro saldırganlıklarla boğuşur. Bir gün şirkette Harlem’den gelme, kendisi gibi siyahi bir kadın olan Hazel-May McCall (Ashleigh Murray) işe başlar. Nella başlangıçta Hazel’ın gelişinden çok memnun olsa da, Hazel ofiste kötü bir şeylerin döndüğünden şüphelenmekten kendini alamaz ve olaylar gelişir.

The Other Black Girl’ün geliştirme çalışmaları Nisan 2020’de, Tara Duncan’ın Disney’in BIPOC odaklı stüdyosu Onyx Collective’in başkanlığına atanmasından önce başladı. Hulu tarafından iptal edilen diğer Disney orijinal yapımları arasında Death and Other Details, The Great, This Fool ve How I Met Your Father yer alıyor.

2023 yazar grevinin ardından yapımcılar Jordan Reddout ve Gus Hickey, ikinci sezonla ilgili oldukça iyimserdiler ancak, beklentiler maalesef gerçekleşmedi.