You are currently viewing Hugh Grant’ın “Wonka” Filmindeki Rolü Ortaya Çıktı!

Hugh Grant’ın “Wonka” Filmindeki Rolü Ortaya Çıktı!

  • Post author:
  • Post category:haberler
.

CinemaCon 2023, büyük stüdyoların sunumlarıyla devam ederken, merakla beklenen filmlerden posterler, fragmanlar ve heyecan uyandıran güncellemeler birbiri ardına geliyor.

Warner Bros. Pictures, yaklaşan müzikal uyarlaması “Wonka” için etkinliğe özel bir fragman yayınlayarak aksiyona dahil oldu ve bu fragman, İngiliz ikonu Hugh Grant‘in filmin kadrosuna bir Oompa-Lumpa olarak katıldığını ortaya çıkardı.

Grant, 2022 yılının ilk aylarında filmin setinde görüntülenmişti. Ünlü oyuncunun projeye son anda dahil olduğu ve sürpriz bir rolde izleyici karşısına çıkacağı açıklandığında bu rolün Oompa -Lumpaa olacağına dair söylentiler de başlamıştı. Aradan geçen bir yıldan fazla sürenin ardından tahminler doğru çıktı.

Yönetmen koltuğunda Paul King’in oturduğu film, Roald Dahl tarafından yaratılan Willy Wonka karakterinin gençliğini ve fabrikasında çalışan Oompa-Loompa’larla nasıl tanıştığını anlatacak. Dahl’ın kitabı 1971’de “Willy Wonka & the Chocolate Factory“, 2005’te ise “Charlie and the Chocolate Factory” olarak iki kez sinemaya uyarlandı. Willy Wonka’yı 1971 yapımı filmde Gene Wilder, 2005’te ise Johnny Depp canlandırmıştı.

Timothée Chalamet‘in Wonka’ya hayat verdiği ve Hugh Grant’ın yanı sıra Olivia Colman, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Tom Davis, Keegan-Michael Key gibi isimlerin rol aldığı “Wonka” 15 Aralık’ta sinemalarda!