You are currently viewing Hollywood Senaristlerinin Grevi “Batman 2″yi de Vurdu!

Hollywood Senaristlerinin Grevi “Batman 2″yi de Vurdu!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Grev nedeniyle “The Batman” devam filminin çekimleri ertelendi.

Warner Bros.

Amerika Yazarlar Birliği’nin (WGA) 2 Mayıs’ta başlayan grevi devam ediyor. Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği’nin (AMPTP) senaristlerle adil ücret ve daha iyi çalışma şartları gibi konularda anlaşmaya yanaşmaması nedeniyle prodüksiyonu ertelenen en son proje “The Batman: Part II” oldu.

Matt Reeves‘in yönettiği, Batman rolünü Robert Pattinson‘ın üstlendiği “The Batman” geçtiğimiz yıl vizyona girmiş ve olumlu yorumlarla karşılanmıştı. Devam filminin çekimlerinin bu yıl Kasım ayında Londra’da başlaması planlanmıştı ancak şimdi, çekimlerin 2024’ün Mart ayında başlaması için planlar değiştirildi.

Matt Reeves ve filmin senaryosunu yazdığı Mattson Tomlin, grevde aktif olarak yer alıyorlar. Bu açıdan çekimlerin ertelenmesi şaşırtıcı değil. Bu erteleme haberi filmi merakla bekleyen hayranları üzmüş olsa da çekim takvimindeki bu gecikmenin filmin 3 Ekim 2025 olarak duyurulan vizyon tarihinde bir değişikliğe yol açmayacağı tahmin ediliyor.

“The Batman 2” grevden etkilenen tek Batman projesi değil. Colin Farrell‘in canlandırdığı karaktere dayanan spin-off dizisi “The Penguin“in Mart ayında başlayan çekimleri de Mayıs’ın ikinci haftası itibariyle durduruldu. Normal şartlarda çekimlerin Ağustos ayında bitmesi gerekiyordu ancak bu şartlarda setin ne zaman yeniden başlayacağı belli değil.

Colin Farrell, Penguin rolünü yalnızca dizide değil devam filminde de yeniden canlandıracak. Ayrıca Zoe Kravitz‘in Catwoman’ı da geri dönüyor. Filmin, ilk filmdeki olayların bittiği yerden, yani Gotham’ın neredeyse tamamen sular altında kaldığı noktadan devam etmesi bekleniyor. Barry Keoghan‘ın ilk filmde küçük bir sahnede yer alan Joker’inin devam filmindeki yeri ise büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor…