You are currently viewing Hiroyuki Sanada’nın Başrolde Oynadığı Feodal Japonya Destanı “Shogun”dan İlk Fragman!

Hiroyuki Sanada’nın Başrolde Oynadığı Feodal Japonya Destanı “Shogun”dan İlk Fragman!

  • Post author:
  • Post category:haberler

1600’lü yılların feodal Japonya’sında geçen aksiyon dizisinden ilk fragman geldi!

FX, Hiroyuki Sanada ve Cosmo Jarvis‘in başrolde oynadığı “Shogun“un dizi uyarlamasından resmi fragmanı yayınladı.

James Clavell’in 1975 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan 10 bölümlük sınırlı dizi, 1600 yılında Japonya’da geçiyor ve Vekiller Konseyi’ndeki düşmanlarının bir araya gelmesinin ardından hayatı için savaşmak zorunda kalan Lord Yoshii Toranaga’yı (Sanada) konu alıyor.

2024 Şubat’ında yayınlanacak olan “Shogun”un oyuncu kadrosunda Sanada ve Jarvis’in yanı sıra; Anna Sawai, Tadanobu Asano, Hiroto Kanai, Takehiro Hira, Moeka Hoshi, Tokuma Nishioka, Shinnosuke Abe, Yuki Kura ve Fumi Nikaido yer alıyor.

Resmi özetine göre dizinin konusu şu şekilde:

Gizemli bir Avrupa gemisi yakınlardaki bir balıkçı köyünde mahsur kalmış halde bulunduğunda, İngiliz kaptan John Blackthorne (Jarvis), Toranaga’nın güç terazisini değiştirmesine ve Blackthorne’un düşmanlarını – Cizvit rahipleri ve Portekizli tüccarlar – yok etmesine yardımcı olabilecek sırlar taşıyarak gelir.

Toranaga ve Blackthorne’un kaderi, çevirmenleri olan gizemli ve Hristiyan bir soylu kadın Toda Mariko’ya (Anna Sawai) ayrılmaz bir şekilde bağlı hale gelir. Mariko, bu endişe verici siyasi ortamda efendisine hizmet ederken, Blackthorne’la yeni keşfettiği arkadaşlığını, kendisini kurtaran inanca olan bağlılığını ve merhum babasına karşı görevini uzlaştırmak zorundadır.

Clavell’in romanı daha önce de sinema ve televizyona uyarlandı. Yayınlandığı dönemde ülkemizde de popüler olan 1980 yapımı “Shogun” dizisinde başrolleri Richard Chamberlain ve Toshirô Mifune üstleniyordu.