You are currently viewing Henry Cavill Anlattı: “The Witcher” 3. Sezonda Geralt’ı Neler Bekliyor?

Henry Cavill Anlattı: “The Witcher” 3. Sezonda Geralt’ı Neler Bekliyor?

  • Post author:
  • Post category:haberler

Henry Cavill, son sezonunda karakterini nelerin beklediğini açıkladı.

Netflix

The Witcher” 3. sezonun başlamasına yaklaşık bir ay kaldı. Bu sezonda Henry Cavill‘i son kez Geralt olarak izleyeceğiz ve sonrasında rolü Liam Hemsworth devralacak. Ancak bundan önce çözülmesi gereken meseleler var.

Dizinin ilk iki sezonunda, Geralt’ın Ciri’yi güvende tutmak için girdiği savaşlar, politikalar ve yüzleştiği canavarlar açısından birçok hikaye ucu açık bir şekilde kaldı. Cavill, Tudum ile yaptığı yeni bir röportajda son sezonda karakterini neler beklediğinden bahsetti.

Ciri’nin (Freya Allan) şu anda ne derece tehlikede olduğundan bahseden aktör, “Şimdi gerçek bir tehdit var,” diyor. İkinci sezonun sonunda Ciri’nin gerçek babası Emhyr var Emreis’in Beyaz Alev olduğunu ve tüm kıtanın onu aradığını öğrendik. Cavill bu konuda da tehlikeyi vurguluyor: “Bu gerçek; artık teorik değil – pratik. Ve bu çok, çok tehlikeli. Gittikleri her yerde aslanın inine giriyorlar.”

Kıtanın politikası konusunda Cavill, Geralt’ın duruşunun tehlikeye rağmen değişmeyeceğini düşünüyor: “Geralt, bu savaş, kıtlık ve ahir zaman tehditleri konusunda çok soğukkanlı davrandı.” Önümüzdeki sezonda, elflerin özgürlükleri için savaştığını ve büyücülerin birbirlerinin boğazına saldırdığını göreceğiz, ancak Geralt daha önce çok daha kötüsünü gördü: “Bu kıyamet değil, Sadece başka bir kavga olacak.”

Ama sıra Ciri’ye ve onun içinde bulunduğu büyük tehlikeye gelince, Geralt için risk daha da artıyor ve herkesin kızın peşinde olması onun olaylara olan bakış açısını değiştiriyor. Ama Cavill’e göre Geralt tarafsızlığına sadık kalacak: “Geralt siyasetin nasıl yürüdüğünü gördü. Genellikle inanılmaz derecede bencilce. Kim hangi tarafta olursa olsun, onlar için her şeyi yapıyorlar. ‘Aynı şey olacakken neden taraf seçeyim?'”

Cavill, Geralt’ın babalık konusunda ise “sudan çıkmış balık” gibi olduğunu belirtiyor. Dizi boyunca Geralt ve Ciri’nin birbirlerinin arkasını kolladığını, birlikte dövüştüğünü ve birbirine yapıştığını gördük. Aktör, babalığın Witcher’a yakıştığını düşünüyor, “Bu alaycı, iğneleyici, duvarlar ören doğanın altında aslında çok sevgi dolu bir çekirdek olduğunu görmek çok güzel.”

“The Witcher” 3. Sezon – 1. Kısım 29 Haziran’da Netflix’te.