You are currently viewing Frank Darabont “Stranger Things” İçin Emeklilikten Vazgeçiyor

Frank Darabont “Stranger Things” İçin Emeklilikten Vazgeçiyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Strangers Things”in final sezonunda, iki bölümün yönetmenliğini “Esaretin Bedeli” yönetmeni Frank Darabont üstlenecek.

Netflix

The Shawshank Redemption” (Esaretin Bedeli) ve “The Green Mile” (Yeşil Yol) gibi unutulmaz filmlere imza atan yönetmen Frank Darabont, bundan birkaç yıl önce yönetmenlikten emekli olacağını ima etmişti.

2007’deki “The Mist“ten (Öldüren Sis) bu yana film yönetmeyen ve son olarak 2013 yılında “Mob City” dizinin dört bölümünü yöneten Darabont gerçekten de setlerden uzaklaşmış gibi görünüyordu, ancak şimdi bu kararından vazgeçtiği ortaya çıktı.

Insneider, Darabont’un Netflix’in hit dizisi “Stranger Things“in beşinci ve son sezonu için yönetmenliğe geri döneceğini duyurdu. Toplam sekiz bölüm olarak yayınlanacak final sezonunda, Darabont “The Turbow Trap” ve “Shock Jock” olarak adlandırılacağı söylenen üçüncü ve beşinci bölümlerin yönetmenliğini üstlenecek.

Duffer’ların sezonun ilk bölümü, finali, ikinci ve dördüncü bölümleri dahil olmak üzere en az dört bölüm için yönetmen koltuğuna geçmesi bekleniyor. lk bölüm “The Crawl” (Sürünme), ikinci bölüm “The Vanishing of Wheeler” (Wheeler’ın Kaybolması) ve dördüncü bölüm “Sorcerer” (Büyücü) adını taşıyor.

Dizi hem yapımcısı hem de yönetmenlerinden olan Shawn Levy (Deadpool & Wolverine) ise “Escape From Camazotz” (Camazotz’tan Kaçış) başlıklı altıncı bölümü yönetecek. Yedinci ve sekizinci bölümlerin isimleri henüz açıklanmadı, ayrıca yedinci bölümü kimin yöneteceği de belli değil.

“Stranger Things”in final sezonunun 2025’te yayınlanması bekleniyor.