You are currently viewing Dwayne Johnson “Black Adam 2″nin İptali Hakkında Konuştu: “En Büyük Gizemlerden Biri…”

Dwayne Johnson “Black Adam 2″nin İptali Hakkında Konuştu: “En Büyük Gizemlerden Biri…”

  • Post author:
  • Post category:haberler

Johnson eleştirel ve ekonomik açıdan başarıya ulaşamayan filmin iptalini anlamadığını dile getirdi.

Warner Bros.

Dwayne Johnson‘ın uzun yıllar geliştirme aşamasında takılı kalan DC Comics uyarlaması filmi “Black Adam” geçtiğimiz yıl Ekim ayında vizyona girdi. DC Evreni’nin güç dengesini değiştirme iddiasında olan ve Henry Cavill‘in Superman olarak dönüşünü müjdeleyen film eleştirel açıdan başarıya ulaşamadığı gibi gişede de bekleneni elde edemedi.

Filmin vizyona girmesinden bir ay sonra Warner Bros., DC Evreni’ni tamamen değiştirerek yeni bir sinematik evrenin temellerini atacak olan James Gunn ve Peter Safran‘ı göreve getirdi. İkili kendi film ve dizi projelerini hazırlarken eskiye ait projeler de rafa kalkmaya başladı.

Bu şartlar altında “Black Adam” devam filminin iptal edilmesi şaşırtıcı değildi, ancak film hakkında büyük beklentileri olan Johnson için durum bu kadar basit değil. Kevin Hart’ın “Hart to Hart” adlı podcast programına katılan oyuncu filmin iptalini bir “gizem” olarak değerlendirdi.

‘Black Adam’ yeni bir liderlik girdabına yakalandı. Liderlikte çok fazla değişiklik oldu. Ne zaman bir şirketiniz, halka açık bir şirketiniz olsa ve liderlikte tüm bu değişiklikleri yaşarsanız, yaratıcı ve mali açıdan hemfikir olmayabileceğiniz kararlar alacak insanlar gelir.” diyen Johnson, filmin başarısına rağmen neden iptal edildiğini anlamadığını belirtti:

Bu her zaman en büyük gizemlerden biri olacak. Kariyerinin en büyük açılışına sahipsin. Elbette, Çin’de vizyona girmedik ki belki 100 veya 200 milyon dolar daha kazanabilirdi. Bir süper kahramanınız var ve seriyi büyütmek istiyorsunuz. Dünyanın çıldırdığı Superman ve Henry Cavill’i geri getiriyorsunuz. Ve biz ‘Black Adam’da sadece beyaz olmayan erkek ve kadınların olduğu çeşitli bir süper kahraman portföyü oluşturduk.

Dünya çapında 393 milyon dolar kazanan filmin yapım bütçesi 190 milyon dolardı ancak uzun süren değişiklikler, yeniden çekimler gibi nedenlerle bütçesinin bunun çok üstüne çıktığı ve “Black Adam”ın 2022’ninen büyük gişe zararına imza atan filmlerden biri olduğu düşünülüyor.

“Black Adam”ın Gişedeki Kaybı Büyük Oldu