You are currently viewing Düğün Nasıl Planlanır

Düğün Nasıl Planlanır

  • Post author:
  • Post category:Sohbet
  • Post comments:0 Yorum

Düğününüz neredeyse kesinlikle ev sahipliği yaptığınız en büyük kutlama olacak ve başlangıçta bir düğün planlamak oldukça zor görünebilir.

Planlama sürecinde stresli durumlardan kaçınmak için her seferinde tek bir göreve odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Ancak, mütevazı bir toplantı veya büyük, abartılı bir etkinlik planlıyor olun, adımlar her zaman aynıdır. Bu makale, bir bütçeye karar vermek, ilham almak ve konuk listenizi seçmek için önemli adımları açıklar.

Düğün Bütçesine Karar Verin

Düğünle ilgili seçimlerinizin çoğu bütçenizden etkilenecektir. Bu nedenle, bu sizin en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. Katkıda bulunmayı planlayan aile üyelerine veya arkadaşlarınıza harcamaktan ne kadar rahat hissettiklerini sorabilirsiniz .

Harcamaları kendiniz ödüyorsanız, fonlarınıza yakından bakmalısınız. Düğününüz için bir bütçe hazırlarken, bir gerçeklik kontrolüne hazır olmalısınız çünkü çoğu çift, söz konusu harcama miktarının farkında değildir. Kesin miktarı belirledikten sonra, kıpırdamayın.

Tarihleri ​​​​Düşün

Düğün mekanını rezerve etmeye çalışırken sıkışıp kalmamak için, düğününüz için tercih ettiğiniz birkaç tarihi seçin ve esnek kalmaya hazır olun.

Konukların düğüne katılamayacakları bazı tarihler olduğunu da unutmamak gerekir. Örneğin – Resmi Tatiller.

Yüksek fiyatlardan kaçınmak için düğününüzü düşük profilli bir sezonda yapmayı da düşünmelisiniz.

Düğün Tarzınızı Seçin

Instagram, Pinterest ve dergiler gibi favori gelin ilham kaynaklarınızı daraltarak başlamanız en iyisi olacaktır. Potansiyel sağlayıcılarla görüşmeye başladıktan sonra, arzu ettiğiniz düğün tarzını net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Düğün ilhamının bolluğunun sizi bunaltmasına izin vermeyin. Günlüğünüze birkaç Pinterest panosu veya fiziksel bir pano oluşturarak istediğiniz temayı ve stili seçebilir ve daha büyük vizyonunuz doğrultusunda kalabilirsiniz. Ayrıca, erkek alyansları da birçok ön planlamaya ihtiyaç duyar, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

İlhamları daha etkin bir şekilde analiz edebilmeniz için, ne isteyip istemediğinize dair bir liste yapmanız da faydalı olabilir.

Alyans Alın

Alyans satın almak, tüm düğün planlama sürecine geçmeden önce atmak isteyebileceğiniz ilk adımlardan biridir.

Eşinizle birlikte gidip uyumlu çift yüzük alabilir veya büyük güne kadar ondan sürpriz olarak saklayabilirsiniz. Bir göktaşı halkası , tüm görünür nedenlerle bir trenddir, bu yüzden onu dikkate aldığınızdan emin olun.

Bir Ana Kontrol Listesi Yapın

Düzenli kalmak ve bir profesyonel gibi sorumlulukların üstesinden gelmek için kapsamlı bir düğün planlama kontrol listesi ve takvimini gözden geçirmelisiniz. Bu, hedeflerinize aynı anda aşırı yüklenmeden öncelik vermenizi sağlayacaktır.

Düğün planlamanız için bir listeyi takip etmek, sorunsuz ve büyük ölçüde stressiz bir yaklaşım sağlayabilir ve önemli hiçbir şeyi kaçırmadığınızı doğrulamanıza yardımcı olabilir.

Çözüm

Bir düğün planlamak zaman alıcı olabilir, ancak önceki düşünceler işe yarar. Büyük gününüzü planlamadan önce yukarıda belirtilen faktörleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Bir yanıt yazın