You are currently viewing Dev Bütçeli Aksiyon Dizisi “Citadel” Prime Video’da Zirveye Oynuyor

Dev Bütçeli Aksiyon Dizisi “Citadel” Prime Video’da Zirveye Oynuyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Richard Madden ve Priyanka Chopra Jonas başrollü dizi, platformun en çok izlenen orijinal içeriği oldu.

Amazon Prime Video

Prime Video’nun yeni aksiyon dizisi “Citadel” platformun en çok izlenen içerikleri arasında zirveye oynuyor. Casusluk temalı dizi geçtiğimiz Cuma günü yayınlanan ilk iki bölümüyle, orijinal senaryoya dayanan bir yapım olarak platformun en yüksek açılış seyirci oranına imza attı.

Amazon Studios başkanı Jennifer Salke, bugün Instagram’da paylaştığı bir gönderide, Amazon Studios ve Russo Brothers’ın AGBO prodüksiyon şirketinden gelen dizinin ilk çıkışının “Prime Video tarihindeki en büyük küresel izleyici kitlesinden birini çektiğini” yazdı.

Salke daha fazla ayrıntı vermedi, ancak Deadline’ın yapım kaynaklarından aktardığına göre, dizinin ilk çıkış rakamları “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” dizisinin hemen arkasında yer alıyor. Amazon Prime Video, geçtiğimiz Eylül ayında başlayan dizinin ilk yayın gününde 25 milyondan fazla izleyiciyle prömiyer yaptığını açıklamıştı.

“Citadel”in Twitter hesabı da dizinin yaklaşık 200 ülke ve bölgede Amazon Prime Video’nun bir numaralı başlığı olduğunu gösteriyor. Richard Madden, Priyanka Chopra Jonas, Stanley Tucci ve Lesley Manville gibi isimlerin rol aldığı dizi, kapsamlı yeniden çekimlerin ardından yaklaşık 300 milyon dolar olduğu tahmin edilen çok yüksek bir bütçeye sahip. Dizi 28 Nisan’da iki bölümle prömiyer yaptı ve her Cuma yeni bölüm gelmeye devam ediyor.