You are currently viewing Daha Fazla “Evil Dead” Filmi Yolda!

Daha Fazla “Evil Dead” Filmi Yolda!

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Evil Dead Rise”ın yönetmeni Lee Cronin devam filmleri hakkındaki fikirlerini açıkladı.

.

Sam Raimi tarafından yaratılan korku serisinin son filmi “Evil Dead Rise” (Kötü Ruh: Uyanış) geçtiğimiz hafta sonu sinema salonlarında izleyicilerle buluştu. Lee Cronin imzalı film, izleyicilerden ve eleştirmenlerden geçer not alarak, ABD gişesinde beklentilerin üstüne bir açılış gerçekleştirdi.

1980’li yıllardaki orijinal üçlemenin ardından, on yıl önce, Fede Alvarez imzalı “Evil Dead” vizyona girmiş ancak “Evil Dead Rise” kadar başarılı olamamıştı. Yeni filmin aldığı olumlu yorumlardan sonra devam filmlerinin gelip gelmeyeceği sorusu da gündeme geldi.

Orijinal üçlemenin yıldızı ve Sam Raimi ile birlikte yapımcılığı üstlenen Bruce Campbell, geçtiğimiz haftalarda katıldığı “Evil Dead Rise”ın tanıtım turlarında, daha düzeli aralıklarla vizyona girecek yeni filmler üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Yönetmen Lee Cronin de Campbell gibi tanıtım turlarında röportajlar verdi ve tabii ki ona da devam filmlerinin şansı soruldu. Cronin, Variety’ye her türden potansiyel devam filmi için en az dört farklı fikri olduğunu söyledi. Yönetmenin vizyonuna göre ilk devam filmi ormanlık bir ortama dönüşü içerecektir:

Açılış ve kapanış nedeniyle, bu kötülüğün nasıl bir kapısı olduğuna dair bir devamlılık var. Bu bizi o orman bağlamına geri getiriyor, bu beni heyecanlandırıyor çünkü kalıpları kırmış olmayı seviyorum ama şimdi ormandaki kulübeye geri dönsem eğlenceli olmaz mıydı? Harika bir yolculuk olabilir.

Cronin bir sonraki adımın, mevcut filmin sonuçlarını ele almak ancak farklı bir grup insana odaklanmak olabileceğini belirtti, yani: “Temizlik ekibi ortaya çıktığında ne olur?”. Yönetmen, üçüncü filmin herhangi bir hayatta kalanın ardından doğrudan bir devam filmi olarak hizmet edebileceğini ve dördüncü filmin Necronomicon’unun kökenlerini inceleyebileceğini söyledi.

Şimdilik “Evil Dead Rise” devam filmleri hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmadı fakat yeni bir Evil Dead filminin çok geçmeden duyurulması bekleniyor.

Tekrar Tekrar Çekilen Korku Filmleri