You are currently viewing Courtney Cox, Neve Campbell’ın “Çığlık 6″da Olmaması Hakkında İlk Kez Konuştu

Courtney Cox, Neve Campbell’ın “Çığlık 6″da Olmaması Hakkında İlk Kez Konuştu

  • Post author:
  • Post category:haberler
Paramount Pictures

Neve Campbell‘ın “Çığlık 6“da rol almaması nedeniyle hayal kırıklığına uğrayanlar sadece seyirciler değil. Courteney Cox da bu konudaki sessizliğini bozdu ve Sidney ile bir araya gelemeyecek olmasından dolayı üzüntü duyduğunu dile getirdi.

İkonik slasher serisinin sıradaki bölümü, son filmde kurtulan gençler üzerinden olayları ikinci kez Woodsboro dışına, bu kez New York’a taşıyacak. David Arquette‘in canlandırdığı Dewey Riley’nin ölümü ve Neve Campbell’in ücret konusundaki anlaşmazlık nedeniyle seriye geri dönmeyi reddetmesinin üstüne, 6. filmde orijinal kadrodan yalnızca Courtney Cox’un canlandırdığı Gale Weathers geri dönüyor.

Hollywood Walk of Fame’deki yıldızını alan Cox, Variety ile konuşurken hem filmdeki sahnelerine değindi hem de uzun süreli rol arkadaşıyla birlikte çalışmayı özlediğini itiraf etti, ancak onu bu kararında desteklediğini belirtti:

Onunla çalışmayı özledim ama doğru olduğunu düşündüğü her şeyi destekleyeceğim. Ghostface ile gerçekten iyi bir sahnem var ve harikaydı. Açıkçası birçok kez bıçaklandım ama bu sefer Ghostface ile çalışmak ve maskenin altında kimin olduğunu bilmemek gerçekten eğlenceliydi. Genellikle bıçaklandığımda kim olduğunu anlarım.

Daha önce orijinal filmin oyuncularından Matthew Lillard ile yeni yıldızlar Jasmin Savoy Brown ve Melissa Barrera da Campbell’a desteklerini sunmuş ve yapımcıların serinin başrol oyuncusuna buna göre ödeme yapmama kararını ve ödemelerdeki cinsiyet eşitliği konusunu sorgulamışlardı.