You are currently viewing Christopher Nolan Süper Kahraman Filmleri Defterini Kapattı

Christopher Nolan Süper Kahraman Filmleri Defterini Kapattı

  • Post author:
  • Post category:haberler
.

Christopher Nolan‘ın bu Cuma vizyona girecek olan filmi “Oppenheimer“, atom bombasının mucidi olan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’ın hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Yıldız oyuncu kadrosu ve çarpıcı konusuyla “Oppenheimer” büyük bir merakla beklenirken, hayranlar Kara Şövalye serisine imza atan yönetmenin gelecekte başka bir süper kahraman filmi yönetip yönetmeyeceğini de merak ediyorlar. Ancak görünüşe göre Nolan bu türü arkasında bırakıyor.

YouTube’da Hugo Decrypte’in konuğu olan Nolan, sorulan sorulara sadece “evet”, “hayır” ya da “pas” yanıtını verebileceği bir bölümde, Batman serisinden sonra başka bir süper kahraman filmi yönetmek isteyip istemediği sorusuna net bir şekilde “hayır” yanıtını verdi.

Tüm zamanların en iyi süper kahraman filmleri içinde ilk sıralarda yer alan, süper kahraman filmlerinin tonunu değiştiren bir seriyi çektikten sonra yönetmenin artık farklı arayışlarda olması anlaşılabilir bir durum. Röportajda asıl ilginç olan, yönetmenin bir Star Wars filmi yönetmekle ilgilenip ilgilenmediği sorulduğunda biraz düşünüp “pas” demesi oldu.

Christopher Nolan gerçekten bir gün bir Star Wars filmi yönetmeyi düşünüyor mu yoksa hayran kitlesinin tepkisini çekmemek için mi net bir cevap vermedi bilmiyoruz, ancak süper kahraman filmlerine hayır diyen yönetmenin şu anda çok fazla yapımla gündeme gelen popüler bir film evrenine dahil olma olasılığı oldukça düşük görünüyor.

Nolan ayrıca, şu anda Hollywood’da devam eden yazarlar ve oyuncular greviyle ilgili olarak da BBC News’a konuştu ve yazarlar ile oyuncuların talepleri karşılanıp grevler sona erene kadar sıradaki projesi üstünde çalışmayacağını dile getirdi.