You are currently viewing Chris Pine ve J.J. Abrams “Star Trek 4” Projesinin Gidişatı Hakkında Konuştu

Chris Pine ve J.J. Abrams “Star Trek 4” Projesinin Gidişatı Hakkında Konuştu

  • Post author:
  • Post category:haberler
Paramount Pictures

J.J. Abrams‘ın dördüncü Star Trek filminin yolda olduğunu söylemesinin üstünden bir yıldan fazla zaman geçti. Abrams, filmin orijinal kadrosuyla geri döneceğini belirtmiş ve yönetmenliği “WandaVision” yönetmeni Matt Shakman‘ın üstleneceğini açıklamıştı.

Ancak sonrasında Chris Pine ve diğer oyuncuların temsilcileri, “Star Trek 4” projesinden ve temsil ettikleri oyuncuların bu filmde oynayacağından haberleri olmadıklarını açıkladılar. Üstüne bir de Matt Shakman, Marvel’ın “Fantastic Four” filmini yönetmek için projeden ayrılınca, Paramount “Star Trek 4″ü vizyon takviminden çıkardı. Film iptal mi edildi yoksa bu yalnızca bir erteleme mi sorusunun cevabı ise hiç bir zaman verilmedi.

Star Trek Kadrosunun 4. Filmde Oynayacaklarından Haberi Yokmuş!

Filmin Paramount takviminden çıkarılmasının üstünden yaklaşık altı ay geçti ve Chris Pine’ın açıklamalarına bakılırsa projede herhangi bir ilerleme yaşanmadı. Yeni filmi “Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves“i tanıtmak için Esquire ile konuşan Pine, “Star Trek 4” hakkındaki sorulara şu şekilde yanıt verdi:

Ben hiçbir şey bilmiyorum. ‘Star Trek’ aleminde, oyuncular genellikle bir şey öğrenen son kişilerdir. Oyunculardan önce senaryoları okuyan kostüm tasarımcıları tanıyorum. Bunun sinir bozucu olduğunu söyleyebilirim. Ortaklık duygusunu gerçekten geliştirmiyor, ama her zaman böyleydi. Karakteri seviyorum. insanları seviyorum, seriyi seviyorum. Ama bu şeylerin yaratıldığı sistemi değiştirmeye çalışmak – bunu yapamam. enerjim yok.”

Esquire, senaryonun iyi durumda olduğunu söyleyen Abrams ile de temasa geçti. Abrams, “[Orijinal yeniden başlatmadan bu yana] ilk kez ilki kadar çekici hissettiren bir hikayemiz olduğunu söyleyeceğim.” dedi.

“Star Trek” reboot serisinin üçüncü filmi olan “Star Trek Beyond“un 344 milyon dolarlık gişe hasılatıyla hayal kırıklığı yaratmasının üstünden yedi yıl geçti. Tabii ki “Star Trek”, Marvel ya da “Star Wars” gibi büyük bir seri değil ve Pine da bunu vurguluyor:

Star Trek’in bu tür bir iş için inşa edildiğinden emin değilim. Her zaman düşündüm, Neden Marvel ile rekabet etmeye çalışmak yerine bu gerçekten çılgın hayran grubuna hitap edip, filmi iyi bir fiyata yapıp mutlu yolumuza gitmiyoruz? Sonuncu film çıktıktan ve herkesin istediği 1 milyar doları kazanamadıktan ve ardından Anton [Yelchin] öldükten sonra, bilmiyorum, öyle görünüyordu ki… [o] lanetlenmiş gibi hissettiriyor.

Filmin ana oyuncu kadrosunu oluşturan Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, John Cho ve Simon Pegg; ikonik karakterler Kirk, Spock, Uhura, Bones, Sulu ve Scotty olarak ilk kez 2009 yapımı “Star Trek” filminde rol aldılar. J.J. Abrams tarafından yönetilen film, daha önceki Star Trek yapımlarında ortaya konan hikayeleri ve zaman çizelgesini sıfırlayarak yeni hikayelere kapı açtı ve seri 2013 yapımı “Star Trek Into Darkness” ve 2016 yapımı “Star Trek Beyond” filmleriyle devam etti.