You are currently viewing Brad Pitt, Greve Destek Vermek İçin Formula 1 Filminin Çekimlerini Durdurdu

Brad Pitt, Greve Destek Vermek İçin Formula 1 Filminin Çekimlerini Durdurdu

  • Post author:
  • Post category:haberler

Filmin çekimleri Kasım ayında Las Vegas’ta devam edecek.

.

Brad Pitt liderliğindeki Formula 1 filmi “Apex”in Avrupa’daki çekimleri SAG-AFTRA grevini desteklemek için durduruldu.

Ekibin bu hafta sonu Belçika’daki Circuit de Spa-Francorchamps’ta (diğer adıyla Spa) yani Pazar günü gerçek Grand Prix’nin yapıldığı yerde, çekim yapması planlanıyordu ancak çekimler, grevdeki yazarlara ve oyunculara destek vermek için iptal edildi.

Filmin planlanan bir sonraki çekim takvimi Kasım’da, Las Vegas’ta başlayacak ve bu döneme kadar yazarlar, oyuncular ve stüdyolar arasında bir çözüme ulaşılması umuluyor.

Filmin çekimleri bu ayın başlarında İngiltere’nin Silverstone kentinde Britanya Grand Prix’sinde yapıldı. Filmde Pitt, acemi bir sürücüye (Damson Idris) yardım eden Sonny Hayes adında yaşlanan emekli bir yarışçıyı oynuyor. Çekimlerin durdurulduğunu bildiren İngiliz gazetesi The Sun’ın kaynağı şöyle diyor:

“Brad [Pitt], rezerve edilen çekimleri bitireceklerini kabul etti, ancak planlanan çekimleri iki ay sonraya erteledi. Apex’in oyuncu kadrosu ve ekibi Budapeşte’de çekim yapıyordu, ancak Brad grev yapan herkesle dayanışma içinde olunması için tarihlerin ertelenmesi çağrısında bulundu. Yapımın ertelenmesi, özellikle mali açıdan büyük bir karardı, ancak Brad birlikte çalıştığı insanların endişelerini dinledi ve desteğini göstermek istiyor.”

Pitt ayrıca eski dünya şampiyonu Lewis Hamilton ile birlikte filmin yapımcılığını da üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Kerry Condon, Tobias Menzies ve Javier Bardem gibi isimlerin de yer aldığı projenin yönetmen koltuğunda ise “Top Gun: Maverick“in yönetmeni Joseph Kosinski oturuyor.