You are currently viewing Brad Pitt, Formula 1 Filmi İçin Gerçekten Sürücü Koltuğuna Geçiyor!

Brad Pitt, Formula 1 Filmi İçin Gerçekten Sürücü Koltuğuna Geçiyor!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Filmi, “Top Gun: Maverick” yönetmeni Joseph Kosinski yönetecek.

.

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran aksiyon filmi “Top Gun: Maverick“, aktörlerini gerçekten jetlere koydu ve bilgisayar efektlerine daynamadan, yetenekli savaş pilotların gerçek manevralarıyla, yoğun bir şekilde pratik efektlere odaklanarak aksiyon filmi algısını yepyeni bir zirveye taşıdı.

“Maverick”in yönetmeni Joseph Kosinski aynı yaklaşımı, başrolünü Brad Pitt‘in üstleneceği Formula 1 filmi için de kullanacak ve dijital efektlere değil gerçek aksiyona dayanan pratik efektlere dayanan bir film ortaya koyacak. Yani Brad Pitt gerçekten bir Formula 1 aracını kullanacak.

Kosinski ve yapımcı Jerry Bruckheimer (aynı zamanda Top Gun: Maverick’in de yapımcısıydı), Pazar günkü Miami Grand Prix’sine giden bir etkinlikte film projelerini tartışmak için hazır bulundu. Filmin oyuncuları, Mercedes tarafından tasarlanan F1 benzeri özel bir arabanın içinde sahneler çekecek ve bunun için aracın içine küçük bir 6K kamera kurulacak.

Henüz resmi adı belli olmayan film, Tony Scott‘ın Tom Cruise başrollü ve yapımcılığını Bruckheimer’ın üstlendiği 1990 yapımı NASCAR filmi “Days of Thunder”ın “ruhani” devam filmi olarak tarif ediliyor. Tom Cruise‘un da yeni film için gerekirse F1 aracı kullanmak için gönüllü olduğu bildiriliyor.

Yedi kez dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton filmde hem yapımcı olarak görev alıyor hem de senaryo sürecinde danışmanlık görevini üstlendi. Konusu hakkındaki bilgiler kısıtlı olsa da filmde Brad Pitt’in bir çaylak karşısında yarışmak için emeklilikten geri dönen eski bir yarışçıyı canlandıracağı biliniyor.

Brad Pitt’in Oynayacağı Formula 1 Filmi, Hollywood Stüdyolarını Savaşa Sürükledi!