You are currently viewing Animasyon “Babylon 5” Filmi Geliyor

Animasyon “Babylon 5” Filmi Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

90’ların ikonik bilim kurgu dizisi animasyon filme uyarlanıyor.

.

1990’lı yılların ikonik bilim kurgu dizisi “Babylon Five” animasyon film oluyor. Haberi dizinin yaratıcısı J. Michael Straczynski duyurdu ve senaryonun tamamlandığını belirtti.

Straczynski (Sense8, World War Z), Twitter’dan paylaştığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Warner Bros. Animation ve WB Home Entertainment’tan BABYLON 5 ANİMASYON FİLMİ geliyor! Klasik B5: gürültülü, içten, kesintisiz, zaman ve mekânda tonlarca eğlence ve hayranlara bir aşk mektubu. Film adı, çıkış tarihi ve diğer detaylar bugünden bir hafta sonra geliyor. #B5AnimatedMovie”

Orijinal “Babylon 5” 1993’te oluşturuldu ve TNT’de beş sezon ve altı televizyon filmi olarak yayınlandı. İnsanların uzay yolculuğunda ustalaştığı ve birkaç dünya dışı ırkla kırılgan bir barış yaptığı 23. yüzyılda geçen dizi, insanların diğer türlerle karıştığı uzay istasyonu Babylon 5’te geçiyor.

Yayınlandığı dönemde bir TV dizisi için alışılmadık bir konusu olan “Babylon 5”, beş sezonluk – 110 bölümlük çalışması boyunca gelişen karmaşık olay örgüsü ve karakterleriyle bugün hala bir hayran kitlesine sahip.

Aslında dizinin canlı-aksiyon bir filmle yeniden başlatılması planlanıyordu ancak Straczynski geçtiğimiz hafta yine Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla, Amerikan Yazarlar Birliği’nin greve gitmesi nedeniyle bu projeni şimdilik askıya alındığını ama çalışmaların devam edeceğini belirtti.