You are currently viewing Blumhouse ve James Wan, Korku Oyunu “Dead By Daylight”ı Uyarlıyor

Blumhouse ve James Wan, Korku Oyunu “Dead By Daylight”ı Uyarlıyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Sevilen video oyunu beyaz perdeye aktarılıyor.

Behaviour

Blumhouse ve James Wan‘ın yapım şirketi Atomic Monster, Dead By Daylight video oyununu uzun metrajlı bir filme uyarlamak için güçlerini birleştiriyor.

Bilinmeyen korkunç bir yaratığı yatıştırmak için kendilerini öldürmeye çalışan bir katilden kaçarak hayatta kalmaya çalıştığı çok oyunculu (4’e 1) bir korku oyunu olan “Dead By Daylight” Behavior Interactive tarafından geliştirildi ve 2016 yılında birden fazla platformda çıkış yaparak bugüne kadar güncellenmeye devam etti.

Behavior Interactive’in başkan yardımcısı Stephen Mulrooney, “Dead by Daylight evrenini daha da genişletmek için korku filmi endüstrisinin iki devi Jason Blum ve James Wan ile çalışmaktan daha fazla heyecan duyamazdık. Behaviour’da sloganımız, birlikte sonsuza kadar benzersiz anlar yaratmaktır. Atomic Monster ve Blumhouse, ‘Dead by Daylight’ı beyaz perdeye taşımak için ideal ortaklar.” dedi.

Atomic Monster’ın Kurucusu ve CEO’su James Wan ise “Behaviour ekibi ‘Dead by Daylight’ta atmosfer ve korkunç kötü adamlarla dolu inanılmaz bir ortam yaratarak korku dünyasına bir aşk mektubu yarattı – korkunç bir sinema uyarlaması için mükemmel. Atomic Monster’da oyunun büyük hayranlarıyız ve bu ürkütücü derecede içgüdüsel dünyayı beyaz perdeye taşımak için Blumhouse ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Blumhouse ve Atomic Monster şu anda proje için senarist ve yönetmen arayışında…