You are currently viewing “Blue Beetle” After Credits Sahnesi DC İçin Ne Anlama Geliyor?

“Blue Beetle” After Credits Sahnesi DC İçin Ne Anlama Geliyor?

  • Post author:
  • Post category:haberler

Yönetmen Angel Manuel Soto, spekülasyonlara neden olan sahneyi anlattı.

Warner Bros.

DC Studios’un geçtiğimiz Cuma günü sinemalarda gösterime giren “Blue Beetle” filminin jenerik sonrası sahnesi hakkında, filmin yönetmeni Angel Manuel Soto açıklamalarda bulundu.

Söz konusu sahne, kaybolan ve öldüğü varsayılan ilk Blue Beetle Ted Kord’un yaşadığını ama kimsenin onun nerede olduğunu bilmediğini ima ediyor. Bu sahne Blue Beetle’ın hikayesinin James Gunn ve Peter Safran’ın yeni DC Evreni’nde devam edebilecek bir hikaye olduğunu işaret etse de kesin bir şey ifade etmiyor.

Yönetmen Angel Manuel Soto, Ted Kord’u filme bu şekilde dahil etmesiyle ilgili olarak Entertainment Weekly ile konuştu ve Gunn ve Safran’ın “Booster Gold” dizi planlarının bu fikri harekete geçirdiğini söyledi:

Hepimiz Ted Kord ve Booster Gold’u seviyoruz ve James Gunn’ın da Booster Gold için planları olduğunu bildiğimiz için onunla devam etmenin doğru olduğunu düşündük. Ted Kord hala hayatta, evrenin bir yerinde ve kahramanımızın geleceği ne olursa olsun yoruma açık. Yani ister Booster Gold ister Ted Kord olsun, ister her ikisi de (birlikte) olsun, bu olasılık mevcut ve bu bizim de eğlendirmek istediğimiz bir şey.

Ayrı olarak The Digital Fix ile yaptığı röportajda Soto, ekranda kimin Kord’u oynamasını görmek istediğinden bahsetti ve yöentmenin başka bir Ted’i canlandırdığı bilinen bir aktörü “Ted Lasso” yıldızı Jason Sudeikis‘i istediği ortaya çıktı:

Ted Kord için hayalimdeki oyuncu kadrosu her zaman Jason Sudeikis’ti. Ama günün sonunda önemli olan karakter için kimin en iyi olduğu, yapmaya çalıştığımız şeyi kimin sevdiğidir. Ve Jaime Reyes’in hikayesinin devam ettiğini kim görmek istediğidir.”

“Blue Beetle”ın devam filminin gelmediği senaryoda bile, Gunn bu karakterlerin DC Evreni’nde yer aldığını doğruladığı için, onlarla farklı projelerde karşılaşmaya devam edebiliriz. Jaime Reyes, “Booster Gold” dizisinin dışında, DC Studios’un önceden duyurulmuş olduğu DC Evreni projelerinden herhangi birinde kolayca yer alabilir. “Superman: Legacy“nin süper kahramanların bu dünyada zaten aktif olduğu gerçeğini ortaya koyacağı göz önüne alındığında, Blue Beetle’ın 2025 filminde bir cameo yapması da mümkün görünüyor.