You are currently viewing Bira Duyguları Önemli mi

Bira Duyguları Önemli mi

 • Post author:
 • Post category:Sohbet
 • Post comments:0 Yorum

Sarhoşken bir şey, ayıkken başka bir şey söylüyorsa, gerçekte ne demek istediğini nasıl bilebilirsiniz? Gerçek duygu hangisi?

Bunu  hep  merak etmişimdir. Geleneksel flört çağında bile, bir erkeğin birkaç biradan sonra açılma olasılığının daha yüksek olduğunu biliyorduk. Ama sarhoş duygu beyanlarını nasıl yorumlayacağımızdan asla emin değildik. Şimdi çok daha kötü. Bağlanma kültüründe başarılı bir şekilde gezinmek, uygunsuz veya tuhaf olmamaları için duyguları bastırmayı gerektirir.

Bir ilişkinin ilk aşamalarında iki kişi arasında duygusallık anları nadirdir. Çoğu zaman, erkekler ilişki düşünen kızları cesaretlendirmek istemezler ve kızlar çok muhtaç ve talepkar görünmekten çekinirler. Seks olur, anlamlı diyalog olmaz.

Üniversitede birinci sınıf öğrencisiyken, birkaç aydır bir adamla çıkıyordum ve onun için deli oluyordum. Birlikte bir Yılbaşı partisine gittik ve gerçekten sarhoş oldu. Onu gece kanepemde yatırırken beni tuttu ve “Bekle, sana bir şey söylemem gerekiyor. Seni seviyorum.” Vay. Daha önce kimse bana bunu söylememişti. Çok mutluydum. Sabah akşamdan kalmaydı ama normal davranıyordu. Ondan bir daha haber alamadım.

Birkaç hafta sonra ikimiz de bir kolej kayak gezisindeydik ve o hem yamaçlarda hem de arazide benden titizlikle kaçındı. çok mutsuzdum İki yıl sonra, onu bir partide köşeye sıkıştırdım, suratına bakıp bir açıklama talep ettim. (Bu sefer sarhoş olan bendim.) Önce cevap vermek istemedi ama sonra, “Dürüst olmak gerekirse, ne yaptığımı söylediğime inanamadım. Ertesi gün hatırladım ve bu beni korkuttu. Ben utandım.” Tüm sahip olduğum bu. Dışarı çıkıp bunu yaklaşık iki saat tartışmak isterdim ama zar yok.

Sarhoşken ciddi olup olmadığını ve ayıkken korkup korkmadığını hep merak etmişimdir. Ya da sarhoşken bana BS yapıyorsa ve ayıldıktan sonra ona sahip olmak istemiyorsa. Her iki durumda da, keşke bunun hakkında konuşabilseydik. O zamanlar başka biriyle çıkıyor olmama rağmen, iki yıl sonra ondan hâlâ hoşlanıyordum. Bundan kısa bir süre sonra direksiyon başında uyuyakalarak bir araba kazasında öldü. Kulağa basmakalıp geliyor, ama bu duyguları kontrol altında tutmanın ne kadar boşa gittiğini hissettiğimi hatırlıyorum. Duygular dağınık ve her yerde olmalıdır. İyi ya da kötü, onu daha iyi anlamak isterdim.

Urban Dictionary fenomeni şu şekilde tanımlıyor:

 Sarhoş Samimiyet:  Belirli bir sarhoşluk noktasından sonra, kişi şu anki zihinsel durumunda kulağa hoş gelen şeyler söylemeye başlar, ayıkken söylenen herhangi biri tamamen geri zekalı gibi gelir.

A Kişisi: “Seni her zaman sevdiğimi biliyorsun.”

B Kişisi: “Bu sadece Sarhoş Samimiyet, git uyu.”

Bira Gözyaşları:  Birkaç içkiden sonra, kişi mutsuz bir sarhoş olmaya başladığında ve eski erkek arkadaşı hakkında ağlamak, easymac’i mikrodalga fırına koyamamak, üzerine bir içki dökmek gibi onları biraz olsun rahatsız eden herhangi bir şey için ağlamaya ve gözyaşı dökmeye başladığında. gömlek.

3.  İşte Beer Emotions metninin tipik bir örneği:

Seni seviyorum, ciddiyim. Ben de onları seviyorum ama seni daha çok seviyorum ve çok ateşlisin, ilişki yaşayalım ve partiye gelelim xxx

Sonraki sabah:

“Tanrım, sana mesaj attığım için çok üzgünüm, sadece sarhoş aşktı, ciddiyim. Biz iyiyiz, değil mi?”

Bira duygularıyla ilgili gerçekler nelerdir?

 • ”  In vino veritas” – “şarapta gerçek vardır” – bazen doğa filozofu Yaşlı Pliny’ye atfedilir. 1. yüzyılda yapılan gözlem, binlerce yıl boyunca birçok pişmanlık duyan sarhoş tarafından doğrulandı. Ve gerçekte, intravenöz etanol olarak verilen alkol, doğruluk serumunun erken bir biçimiydi.
 • Alkol, beyindeki ödül devrelerini, örneğin akumbens çekirdeği gibi, haz verici duygulara yol açan ödül devrelerini uyarır. Duygusal merkezleri bastırmaz, bunun yerine bilişsel işleme kapasitesini bozar. Yani tüm duygularınızı yaşarsınız ama neyi ifade edeceğinize karar verme yetinizi kaybedersiniz.
 • Sarhoş bir kişinin sırlarını itiraf etme olasılığı daha yüksek olsa da, yalan söylemekten aciz değildir ve kendilerinden istenen herhangi bir bilgiyi mutlaka paylaşmazlar. Tüm doğruluk serumları aynı şekilde çalışır: Merkezi sinir sistemini baskılarlar ve muhakeme ve daha yüksek bilişsel işleve müdahale ederler.
 • Mel Gibson 2006’da sarhoş, anti-Semitik bir rantla konuştuğunda, bunun içki konuşması olduğunu iddia etti. Uzmanlar karşı çıktı:

Bağımlılık psikiyatristi ve tıp direktörü ve şefi Gary L. Malone, “Birisi içtiğinde nörolojik ve psikolojik bir gerileme olur ve kandaki alkol seviyesi ne kadar yüksekse, verilen tepki o kadar ilkel ve düşmanca olur” diyor. Fort Worth, Teksas’taki Baylor All Saints Tıp Merkezi’nde psikiyatri. “Alkol size bir şeyler düşündüremez veya hissettiremez.”

Ve:

Boston’da bir aile terapisti olan LCSW’den Carleton Kendrick EdM, “İnsanlar ayık kadar sarhoş dedikleri şeylerden sorumlu tutulmalı ve affetme ‘alkol bana bunu yaptırdı’ temeline dayanmamalı” diye ekliyor. “Alkolikler size sarhoş olduklarında ne söylediklerine dikkat etmeye çalıştıklarını söyleyecektir ama bu bir muammadır çünkü alkol dili kalpten geleni söylemek için serbest bırakır.”

 • Birçok insan “gevşemek” için alkol kullanır. Gerçekten de, alkol kişinin çekingenliğini azaltır, bu da insanların faaliyetleri hakkında daha az suçlu hissetmelerini sağlar. Bununla birlikte, araştırmalar, alkolün tökezleme, düşme, araba çarpma ve diğer hatalar yapma olasılığını artırması dışında, alkolün insanlara normalde ayıkken yapmayı düşünmeyecekleri şeyleri yapmayacağını göstermiştir. Alkol , insanlara istediklerini yapmaları için biraz daha fazla cesaret ve ne yaptıklarının daha az farkında olmalarını sağlar. Ancak, alkol kişinin eylemleri için bir mazeret DEĞİLDİR.
 • Yasal olarak sarhoş tanımı,% 0,08-,10’luk bir alkol seviyesidir. %.05’te duygular yoğunlaşır, %.08’de yargılama etkilenir ve %.10’da duygular abartılır.

Bu senin için ne anlama geliyor? Peki, önce iyi haberi mi yoksa kötü haberi mi istersiniz? İyi haber şu ki, insanlar sarhoş olduklarında temelde doğruyu söylüyorlar. Kötü haber şu ki, ayık olduklarında hala ona sahip olmayı reddedebilirler. Demek istediğim, romantik bir an umuduyla sevdiğin adama 7/24 bira içiremezsin, değil mi?

İşte tavsiye ettiğim şey:

 • Bira duygularını, adamın duygusal olarak nerede oturduğu konusunda oldukça güvenilir bir ölçü olarak yorumlayın.
 • Bu bilgiyi kendine sakla. Bir erkekle görüştüğünüzde onun gerçekte ne düşündüğünü bilmek yararlı olabilir, ancak fasulyeleri dökerseniz bunu çarçur etmiş olursunuz.
 • İletişiminde, ayıkken duygularını ifade etmeye başladığı doğal bir ilerleme arayın . Sabahları duygularını her zaman bastırıyor veya inkar ediyorsa, iyi bir erkek arkadaş malzemesi değildir. Aslında, muhtemelen tam bir zaman kaybıdır. Sonunda, niyetler sayılmaz. Sadece eylemler yapar.
 • Kişinin duygularına göre hareket etmesinin her zaman uygun olmadığını anlayın. Eski sevgilin başka biriyle çıkıyorsa ama hâlâ sana karşı hisleri varsa, onunla yakınlaşmak istemezsin. Bazen duyguları bastırmak doğru ve adil olan şeydir.

Ne düşünüyorsun? Bu sorunu nasıl hallettiniz? Bu bulgulara şaşırdınız mı?

Bir yanıt yazın