You are currently viewing “Barbie” İlk Haftasında 500 Milyon Dolar Sınırını Geçti!

“Barbie” İlk Haftasında 500 Milyon Dolar Sınırını Geçti!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Greta Gerwig’in Margot Robbie ve Ryan Gosling başrollü filmi tüm dünyadan seyircileri sinema salonlarına çekiyor.

Warner Bros.

Greta Gerwig‘in “Barbie” filmi, hafta ortası bilet satışlarında herhangi bir gerileme belirtisi göstermedi ve gişe hasılatını hızla arttırmaya devam ediyor. Film dünya çapında gösterime girdiği Çarşamba gününden sadece bir hafta sonra, küresel gişede 528.6 milyon dolar kazandı!

Amerika gişesinde hafta boyunca inanılmaz derecede iyi performans gösteren film, Pazartesi günü 26 milyon dolar kazanarak, daha önce Christopher Nolan‘ın “Kara Şövalye” filminin elinde olan en iyi Pazartesi hasılatı rekorunu ele geçirdi. Salı günü yine 26 milyon dolar ve Çarşamba 23 milyon dolar kazanan filmin bilet satışlarındaki düşüş oranı minimum düzeyde ve yalnızca Kuzey Amerika’da şimdiden 237 milyon doları buldu.

“Barbie”nin en büyük rakibi, Christopher Nolan imzalı “Oppenheimer” da benzer şekilde gişe yolculuğuna başarıyla devam ediyor. Filmin Amerika’daki ilk hafta sonu hasılatı “Barbie”nin yaklaşık yarısı kadardı ancak Nolan’ın kariyerindeki -Batman filmleri hariç- en iyi açılışa imza attı. Pazartesi ve Salı günleri 12 milyon dolar ve Çarşamba günü 11 milyon doların biraz altında hasılat elde eden film Kuzey Amerika’da şimdiye kadar toplam 117 milyon dolar kazandı. .

Uluslararası alanda da “Oppenheimer” güçlü bir şekilde tutunuyor. Film Çarşamba gününe kadar Amerika dışında 147.2 milyon dolar kazandı ve küresel toplamını 265 milyon dolara çıkardı. Cuma gününe kadar 300 milyon doları geçmesi bekleniyor.