You are currently viewing Arnold Schwarzenegger’den Bruce Willis’e Büyük Destek

Arnold Schwarzenegger’den Bruce Willis’e Büyük Destek

  • Post author:
  • Post category:haberler

Bruce Willis sağlık sorunları nedeniyle oyunculuğu bırakmıştı…

.

Bruce Willis‘in ailesi geçtiğimiz yıl bir açıklama yayınlayarak aktörün afazi hastalığı ile mücadele ettiği ve bu nedenle artık oyunculuk yapmayacağını açıklamıştı. Hollywood’un en efsanevi aksiyon figürlerinden biri olan Willis’e, diğer bir aksiyon ikonu Arnold Schwarzenegger‘den destek geldi.

Netflix dizisi “FUBAR“ı tanıtmak için CinemaBlend ile konuşan Schwarzenegger’e Bruce Willis’in emekliliği soruldu. Cehennem Melekleri serisinde Willis ile ekranı paylaşan aktör, Willis’in gelecekte geri döneceğini umarak için iç açıcı ve destekleyici bir mesaj verdi:

Bence o harika. O her zaman, yıllarca ve yıllarca büyük, çok büyük bir yıldızdı. Ve bence o her zaman harika, harika bir yıldız olarak hatırlanacak. Ve nazik bir adam. Onun koşulları altında, sağlık açısından emekli olması gerektiğini anlıyorum. Ama genel olarak, bilirsiniz, biz asla gerçekten emekli olmayız. Aksiyon kahramanları silahlarını yeniden doldururlar.

Willis’in emeklilik haberi, aktörün hayranları için yürek burkan bir duyuru olarak geldi. Söz Yitimi olarak da anılan Afazi hastalığı beynin bazı bölgelerinde meydana gelen işlev bozukluğu sonucu ortaya çıkan ve konuşma, konuşulanı anlama, tekrarlama, okuma-yazma gibi becerilerin gerçekleştirilememesine yol açıyor.

Bu yılın başlarında ise Willis’in durumunun kötüleştiği ve şu anda kendisine iletişim kurma yeteneğini engelleyen frontotemporal demans (FTD) teşhisi konulduğunu açıklandı. Tedavisi olmayan ve ilerleme hızı değişkenlik gösteren FTD davranışta, kişilikte bozulmaya ve/veya konuşma ve iletişim güçlüğüne neden oluyor.

Bruce Willis’e Demans Teşhisi Konuldu