You are currently viewing Anthony Hopkins, Yeni Filminde Ünlü Besteci Handel’e Hayat Verecek

Anthony Hopkins, Yeni Filminde Ünlü Besteci Handel’e Hayat Verecek

  • Post author:
  • Post category:haberler

“The King of Covent Garden” adlı filmi Andrew Levitas yönetecek.

.

Usta oyuncu Anthony Hopkins, canlandırdığı unutulmaz karakterler arasına, klasik müzik dünyasından ikonik bir figürü eklemeye hazırlanıyor.

Hopkins, “The King of Covent Garden” adlı filmde, Alman-Britanyalı barok besteci George Frideric Handel’e hayat verecek. Film, 18. yüzyılda faaliyet gösteren Handel’in ünlü koro başyapıtı “Messiah”ın üzerinde çalıştığı dönemi ele alacak.

“Küresel izleyicilerin popüler hayal gücüne ilham veren bir marş yaratmak için tüm kuralları yıkan dehanın güçlü ve görkemli bir kutlaması” olarak özetlenen “The King of Covent Garden”ın senaryosunu Tim Slover kaleme aldı.

Yönetmen koltuğunda “Minamata” filmini yazıp yöneten Andrew Levitas otururken, yapımcılığı Dan Lupovitz (Death Defying Acts, Simpatico) ve Kevan Van Thompson (Ballerina, Jojo Rabbit) üstleniyor.

Küresel opera mezzo-soprano yıldızı Katherine Jenkins, baş yapımcı olarak Peter Touche’a katılıyor ve müzikal performansını ve bilgisini filmin prodüksiyonuna yansıtmaya hazırlanıyor.

Embankment Films, 2025 sonbaharının sonlarına doğru yayınlanması planlanan proje için dünya çapında ön satışlara başladı. Bu film, kendisine kariyerinin ikinci Oscar’ını kazandıran “The Father” filminin ardından Hopkins ile Embankment Films’i yeniden bir araya getiriyor.