You are currently viewing Amazon “Spider-Man Noir” Dizisini Onayladı: Nicolas Cage Başrolde!

Amazon “Spider-Man Noir” Dizisini Onayladı: Nicolas Cage Başrolde!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Nicolas Cage liderliğindeki canlı aksiyon “Spider-Man Noir” dizisine resmen yeşil ışık yakıldı.

.

MGM+ ve Prime Video, Marvel çizgi romanı Spider-Man Noir’a dayanan ve Oscar ödüllü Nicolas Cage‘in başrolde olacağı canlı aksiyon dizisi için sipariş verdi. Cage, Oscar’lı animasyon film “Spider-Man: Into the Spider-Verse“te aynı karakterin seslendirmesini üstlenmişti.

Spider-Man Noir, 1930’ların New York’unda, şehrin tek süper kahramanı olarak geçmiş hayatıyla boğuşmak zorunda kalan, yaşlanan ve şansı yaver gitmeyen bir özel dedektifin (Cage) hikayesini anlatıyor.

Geçtiğimiz yıldan bu yana geliştirme aşamasında olan dizi, ortak dizi sorumlusu ve yönetici yapımcı olarak görev yapacak olan Oren Uziel (The Lost City, 22 Jump Street) ve Steve Lightfoot‘tan (Marvel’s The Punisher, Shantaram) geliyor. Emmy ödüllü yönetmen Harry Bradbeer (Fleabag, Killing Eve) ilk iki bölümün yönetmenliğini ve yürütücü yapımcılığını üstlenecek.

Uziel ve Lightfoot, diziyi “Spider-Man: Into the Spider-Verse”ün arkasındaki Oscar ödüllü ekiple (Phil Lord, Christopher Miller ve aynı zamanda yönetici yapımcı olarak görev yapacak olan Amy Pascal) birlikte geliştirdi.

Dizinin yürütücü yapımcılığını Uziel, Lightfoot, Lord, Miller ve Pascal; yapımcılığını ise Sony Pictures Television ve Amazon MGM Studios üstleniyor. Spider-Man Noir dizisi küresel olarak 240’tan fazla ülke ve bölgede Prime Video’da yayınlanacak.

Amazon MGM Studios televizyon başkanı Vernon Sanders yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Marvel evrenini Noir ile genişletmek benzersiz ve özel bir fırsat ve bu seriyi küresel Prime Video müşterilerimize sunmaktan onur duyuyoruz. Son derece yetenekli Nicolas Cage, yeni süper kahramanımız için ideal bir seçim ve Phil Lord, Christopher Miller, Amy Pascal’dan oluşan başarılı yapım ekibi ve Sony’nin inanılmaz ekibi bu diziyi en özgün şekilde genişletmeye kendini adamıştır.