You are currently viewing 75. Emmy Ödülleri 2024’e Ertelendi!

75. Emmy Ödülleri 2024’e Ertelendi!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Eylül’de dağıtılması beklenen Emmy Ödülleri, devam eden Hollywood grevleri nedeniyle 2024’e ertelendi.

.

Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 75. Primetime Emmy Ödülleri’nin 15 Ocak 2024’te dağıtılacağını açıkladı. 18 Eylül’de dağıtılması beklenen ödüllerin ertelenmesi, devam eden Hollywood grevlerinin eğlence endüstrisini durma noktasına getirmesi nedeniyle bekleniyordu.

Senaristler Birliği (WGA) ve Oyuncular Birliği’nin (SAG-AFTRA) çifte grevinin ne zaman sona ereceği tamamen belirsiz olduğundan ödül sezonu takviminde büyük değişiklikler olması muhtemel görünüyor.

Televizyon Akademisi, yaptığı açıklamada, “Sektörün geri kalanı gibi, mevcut sendika müzakerelerinde tüm taraflar için adil ve zamanında bir çözüm olacağını umuyoruz. Fox’taki ortaklarımızla durumu yakından izlemeye devam ediyoruz ve bir güncelleme olup olmadığı ve ne zaman mevcut olduğu konusunda size bilgi vereceğiz.” dedi.

2023 Emmy Adayları Açıklandı!

Primetime Emmy ödülleri en son 2001 yılında, 11 Eylül saldırısı nedeniyle ertelenmiş ve yedi hafta sonra gerçekleştirilmişti. Yeni ertelemeyle birlikte ödüller, 1951 yılından sonra ilk kez Ocak ayında sahipleriyle buluşacak.

Bu yılki Emmy adaylıklarına HBO’nun “Succession” dizisi final sezonuyla ve “The Last of Us” dizisi ilk sezonuyla damga vurdu. Ayrıca “The White Lotus“, “Ted Lasso“, “Barry“, “The Bear” gibi diziler de yarışın önde gelen yapımları olarak dikkat çekiyor.

75. Emmy Adaylıklarının Sürprizleri & Hayal Kırıklıkları