You are currently viewing “Zübeyde, Analar ve Oğullar” Filminden 30 Ağustos’a Özel Teaser

“Zübeyde, Analar ve Oğullar” Filminden 30 Ağustos’a Özel Teaser

  • Post author:
  • Post category:haberler

20 Ekim’de vizyona girecek ‘Zübeyde, Analar ve Oğullar’ filminden 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel teaser yayınlandı

.

Tarihin gelmiş geçmiş en büyük liderlerinden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatına odaklanan ve 20 Ekim’de vizyona girecek olan “Zübeyde, Analar ve Oğullar” filminden 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel bir teaser yayınlandı.

Atatürk’ün “Mustafa” isminin babası Ali Rıza Bey tarafından kulağına okunduğu doğum sahnesinden, çocukluğuna ve gençliğine uzanan kesitlerin, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ne imza attığı Kocatepe’de ölümsüzleşen yürüyüşünün yer aldığı teaser Zafer Bayramı kutlamalarımızı taçlandırdı.

Cumhuriyetimizin 100. yılı haftası olan 20 Ekim 2023 tarihinde vizyona girecek “Zübeyde” filmi, Türkiye ile aynı anda Avrupa, ABD, Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerinde gösterimde olacak.

Son dönemin gözde oyuncularından Aslıhan Güner‘in ‘Zübeyde’ karakterini canlandırdığı filmde ‘Mustafa Kemal’ karakterine ise Alican Yücesoy hayat veriyor. Filmde ayrıca Devrim Nas, Emre Kınay, Sitare Akbaş, Wilma Elles, Enes Demirkapı, Ali Sağ ve Turgay Tanülkü gibi tanınmış oyuncular rol alıyor.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bize hediye eden Zübeyde Hanım’ın ‘Sarı Paşa’sı ile yaşadığı çatışmaların, onun uğruna verdiği mücadelenin, dirayetinin ve cesaretinin anlatıldığı film, Cumhuriyet’in 100. yılına da anlamlı bir armağan.