You are currently viewing Yorgos Lanthimos’un Emma Stone Başrollü Filmi “Poor Things”ten İlk Fragman!

Yorgos Lanthimos’un Emma Stone Başrollü Filmi “Poor Things”ten İlk Fragman!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Emma Stone, Willem Dafoe ve Mark Ruffalo, Lanthimos’un modern Frankenstein yorumu için bir araya geldi.

Searchlight Pictures, “The Favourite“, “The Lobster” ve “The Killing of a Sacred Deer” gibi filmlere imza atan Yorgos Lanthimos‘un son filmi “Poor Things” için ilk resmi fragmanı yayınladı.

Fantastik bir temeli olan ve Frankenstein hikayesini anımsatan film, Emma Stone‘un canlandırdığı Bella Baxter adlı genç bir kadının, parlak ve alışılmışın dışında bir bilim insanı olan Dr. Godwin Baxter (Willem Dafoe) tarafından uygulamaya koyulan “evrim”ini konu alıyor.

Baxter’ın koruması altındaki Bella, dünyaya ait bir şeyler öğrenmek için can atar. Eksik olduğu dünyeviliğe aç bir haldeyken, becerikli ve ahlaksız bir avukat olan Duncan Wedderburn (Mark Ruffalo) ile yolu kesişir ve ikili kıtalar arası çılgın bir maceraya atılır.

Zamanının önyargılarından kurtulan Bella, eşitlik ve özgürleşmeyi savunma amacında kararlı bir şekilde büyür. Fragman, Jean-Pierre Jeunet ve Wes Anderson‘ın karışımı gibi hissettiren bir görünüme sahip bir filmi ortaya koyuyor.

Margaret Qualley, Ramy Youssef, Jerrod Carmichael, Kathryn Hunter ve Christopher Abbott‘ın da oyuncu kadrosunda bulunduğu “Poor Things”in ABD gösterim tarihi 8 Eylül olarak açıklandı ancak filmin ülkemizdeki vizyon tarihi henüz belli değil.

2023’ün Merakla Beklenen 18+ Filmleri