You are currently viewing Yeni “Jurassic World” Filmini Gareth Edwards Yönetecek

Yeni “Jurassic World” Filmini Gareth Edwards Yönetecek

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Rogue One: A Star Wars Story” yönetmeni Gareth Edwards, “Jurassic World” serisinin yeni filmi için kamera arkasına geçiyor.

Universal Pictures

Universal Pictures, “Jurassic World” serisinin yeni filmi için harekete geçti. Geçtiğimiz haftalarda filmi “Bullet Train” ve “Deadpool 2” gibi filmlere imza atan David Leitch‘in yöneteceğine dair söylentiler çıkmıştı ancak Leitch’in projeye dahil olmamasının ardından yeni yönetmen arayışı başladı.

The Hollywood Reporter’ın bildirdiğine göre, şimdi projenin başına “Godzilla“, “Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi” ve “The Creator” filmlerinin yönetmeni Gareth Edwards geçecek.

Universal ve Steven Spielberg‘in Amblin Ortakları, halihazırda 2 Temmuz 2025’te yayınlanma tarihi belirlenmiş olan proje üzerinde hızla ilerliyor. Filmin birkaç taslaktan oluştuğu ve senaryosunun David Koepp tarafından yazıldığı söyleniyor.

Sonuç olarak, Universal’ın büyük stüdyo yapımlarında deneyimli ve daha az yaratıcı girdiyi kabul etmeye istekli bir film yapımcısına ihtiyaçları vardı çünkü proje zaten yeterince ilerlemişti ve çekimlerin Haziran ayına kadar başlaması gerekiyordu.

Gareth Edwards, yaratıkları ele alan, çalkantılı bir prodüksiyonu atlatan, bütçe konusunda son derece verimli ve kapsamlı görsel efektlerle çalışırken hiçbir sorunu olmayan bir yönetmen olarak öne çıkıyor.

Spielberg, Frank Marshall ve Patrick Crowley’nin yapımcılığını üstlendiği film, her ne kadar önceki filmlerle aynı süreklilik içinde geçse de muhtemelen yıllar sonra geçecek ve önceki oyunculardan hiçbirini içermeyecek.