You are currently viewing Yabani 6. bölüm özet. Serhan ve Şebnem’in büyük ihaneti

Yabani 6. bölüm özet. Serhan ve Şebnem’in büyük ihaneti

  • Post author:
  • Post category:haberler

Yabani dizisinin 6. bölümünde Çağla geçen hafta Alaz ve Rüzgar’ın kendisiyle alay etmesinin ardından aslında boğazına bıçak dayanmasının suçlusunun abisi olduğunu Rüya’ya söylemişti. Alaz bunu öğrenince kız kardeşine kızar. Çağla Alaz’a “Keşke kaçırılan Ali değil de sen olsaydın” der. 

Çağla çok içer. Onu o halde bırakmak istemeyen Yaman kız kardeşini alıp barakalarına getirir. Kız sızmışken sürekli arayan Rüzgar’a Cesur küfür yazıp telefonu kapatır. Rüzgar istediği olmayınca Çağla ona küfür de yazınca ortalığı karıştırır. Rüzgar Çağla’ya sert çıkar. Kız onun hediye ettiği kolyeyi kaybetmiştir. Yamanlarına barakaya gidip kolyesini bulur. Onu orada gören Rüzgar olay çıkarıp Çağla’yı çekeler. Orada olan Asi genç adamı evire çevire döver. 

Yaman bütün bölüm annesine kendisini kaçırtanın babası Serhan olduğunu söyler. Şebnem’in kardeşinin ise olayı fiilen yapan olduğunu; yan evde bodrumda tutulduğunu söyler. Neslihan inanmaz. O zaman Yamanlar Serhan’ın Şebnem’in kardeşiyle bir barda buluştuğunu Neslihan’a ispatlamaya çalışır çünkü adam hastanede olduğunu söylemiştir. Barda herkes birbirine girer. Nezarete düşerler. Rüya Yamaların tarafa geçer. Neyse ki Serhan gelip hepsini çıkarır

Neslihan görüntüleri görünce şüphelenir. Şebnem’e gidip büyük sırrını söyleyip söylemediğini sorar. Kadın söylemediğini söyleyince hastanede kasasında tuttuğu mektuba bakar. O da kapalıdır. O zaman Neslihan’ın içi rahatlar. Ali meğerse Serhan’ın oğlu değilmiş. Oğlu olmadığını bilirse Serhan’ın Ali’yi kaçırmış olabileceğini düşünmüştür 

Bir sürü olay olur. Şebnem’i, kardeşini, Serhan’ı polise şikayet ederler. Şebnem tutuklanır. Rüya inanmak istemez. Yaman ona nasıl orada tutulduğunu anlatır. Alaz tabi babasının bunu yaptığına inanmamaktadır. Babasına bu şüpheden bahseder. 

En sonunda Alaz ve Ali Şebnem’in kardeşinin olduğunu sandıkları yere gider. Silah sesi duyup içeri girdiklerinde babaları yerde ve yaralıdır. Rüya’nın dayısı Serhan’ı kaçarken vurmuştur. Adamın itiraf videosunu izletir. Neslihan’ın erkek kardeşi Caner’in Ali’yi  kaçırttığını parayı alınca çocuğu vereceklerini ama Ali’nin kaçtığını; fidye parasıyla da o bara ortak olduklarını söylemiştir. Caner’in intihar etmiş cesedini Rüya bulur. Olay kapanır. Serhan kahraman ilan edilir.

Ancak işin aslı bölüm sonunda belli olur. Neslihan Serhan’la adamın kumar alışkanlığı ve sevmemesi yüzünden ayrılacakken dede kalp krizi geçirir. Paraya sıkışan ve bir krizin karısıyla kendisini yaklaştıracağını düşüne Serhan o zamandan beri metresi olan Şebnem ile bu kaçırmayı düzenlemişmiş. Ancak çocuk kaçınca Serhan çok üzülür. Şebnem o zaman çocuğun onun çocuğu olmadığını söyleyince adamın vicdan azabı geçmişmiş

Yıllar sonra Yaman yani Ali ortaya çıkınca ve kaçıranın Şebnem’in kardeşi olduğunu hatırlayınca suçu bir Soysalan’a da atmak gerekince bu planı yapmışlardır. Şebnem’in kardeşi Ali kaçırıldığında şahit olarak da Caner’i göstermiş sonrasında onunla barına ortak da olmuştur. Suçu atmak için biçilmiş kaftandır. Şebnem onunla buluşup adamı zehirleyerek öldürüp intihar süsü verir. Olay da böylece kapanmıştır. Ezeli suç ortakları ilişkilerine keyifle devam eder.