You are currently viewing Yabani 3. bölüm özet. Yaman Ali kaçırılmasıyla ilgili şeyler hatırlıyor

Yabani 3. bölüm özet. Yaman Ali kaçırılmasıyla ilgili şeyler hatırlıyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Neslihan ve babası dna raporu sonunda oğlu olduğu ortaya çıkan Yaman’ın evine gider. Gazeteciler de oradadır. Eve gelmesini isteyip şoke olan Yaman’ı araca bindirirler. Cesur ve arkadaşları öyle kalakalır. Geçmişte o aileyle yaşadığı kötü şeyler aklına üşüşünce Yaman araçtan inmek ister. Dedesi ve annesi de onunla inip onu eve gelmeye ikna ederler

Serhan otelde başka kadınlayken karısı arar ve yıllar önce kaçırılan oğulları Ali’nin Yaman olduğunu söyler. Adam çok şaşkındır. Evde Alaz kesinlikle Yaman’ın abisi olduğunu kabul etmek istemez. Çocuğun yalan söylediğini düşünmektedir. Neyse ki çok sorun yaşamadan Yaman içeriye girer. Küçük kardeşi ona evi gezdirip kişilerle ilgili rehberlik eder.

Serhan oğluna yaklaşamaz. Yaman onun kendisini döven kişi olduğunu söylemez ve onun da söylemesini engeller. Soruları geçiştirir. Serhan bir kaç kez özür diler ama çocukken beraber yaptıkları bir şeylerden bahsedip sarılıp özür dileyince araları düzelir

Yayınlandığı günden beri reyting birinciliğini kaptırmayan Yabani dizisinde Alaz Yaman’ı bahçede Rüya ile görünce kıskanır ve olay çıkarır. Çok kötü şeyler söyleyip hakaret edince Serhan Alaz’a vurur. Bu Alaz’ı daha da kızdırır ve plan yapmaya başlar. Öncelikle Yaman’ın kendisine güvenmesi için yemekte herkesin içinde kendisi de Çağla da özür diler. 

Ali’nin geçen doğum gününü kutlamaya karar verirler. Neslihan hemen Umut’un tedavisine hastanede başlar. Evde düzenleyecekleri doğum gününe Cesur ve Asi’yi de çağırır ama kıyafet sorun olur. Cesur hastanede Şebnem’in bilekliğini çalıp kıyafet alınca hediye olarak beraber olduklarında çektikleri bir resmi çerçeveletip partiye giderler. 

Alaz ve ailesi evde doğum gününü kutlarken Alaz ve Çağla ona dışarıda başka bir parti düzenlediklerini söyleyip gelmesi için ısrar eder. Önden Alaz ve Çağla gidip konum atar. Yaman, Cesur, Asi ve Rüya arkadan gider. Yer mekruh bir binadır. Konsept ise sokak çocuklarıdır. Yaman pes etmeyip alaylara gögüs gerer. Ta ki gerçek sokak çocuklarını partiye dahil edene kadar. O zaman Yaman çıldırıp Alaz’ın boğazını sıkar. Alaz onu çok kışkırtır

Yaman eve gelip kardeşlerini söz verdiği gibi annesine teslim eder. Evi terke etmek ister. Neslihan kapıdan çekilmeyince onu üzecek şeyler söyler. Dışarıya çıktığında çocukluğu kaçırılmasıyla ilgili hatırladığı tek ses olan gıcırtıyı duyar. Gıcırtı sesinin geldiği yer Soysalanların evinin bitişiğindeki Rüyaların evidir.   

Yaman oraya yöneldiğinde demir bir bahçe salıncağında ağlayarak sallanan Rüya’yı görür. Sonra evin altındaki renkli camlarla yapılmış mozaik camlı bodrumu görür. Rüyalarında kendisini orada görmektedir. Yaman gizlice içeri girip bodruma inince orayı ve oraya ilk getirilişini hatırlar. O düştüğünde yanına gelen adamın bacağını kırık şişe ile kesmiştir.