You are currently viewing “Wednesday” 2. Sezonda Daha Az Romantizm, Daha Çok Korku Olacak

“Wednesday” 2. Sezonda Daha Az Romantizm, Daha Çok Korku Olacak

  • Post author:
  • Post category:haberler

Jenna Ortega, senaryo çalışmalarının başladığını söylüyor.

Netflix

Meşhur Addams ailesinin gotik kızı Wednesday’i konu alan Netflix dizisi “Wednesday” kısa sürede büyük bir hayran kitlesi edinerek platformun hit içerikleirnden birine dönüştü. Tim Burton‘ın yönettiği ve başrolünü Jenna Ortega‘nın oynadığı dizi platformda rekor kıran izlenme oranlarına ulaşınca ikinci sezon için yenilenmesi de kaçınılmaz oldu.

Jenna Ortega son zamanlarda, karakterinin repliklerinden rahatsız olduğu ve onun doğasına uygun hissetmediği için yazarlara önceden haber vermeden bazı sahnelerin diyaloğunu değiştirdiğini iddia ederek diziyle ilgili hafif bir tartışma başlatmıştı.

Genç yıldız ayrıca dizinin daha karanlık olduğunu düşündüğünü, ancak senaryoyu okumayı bitirdiğinde daha çok gençlere yönelik bir içerikle karşılaşıp şaşırdığını belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”ın konuğu olan Ortega, ikinci sezonda korku temasına ağırlık verilip, karakterin romantik yan hikayelerinin azaltılmasını umduğunu dile getirdi.

Ayrıca ikinci sezonda işlerin nerede olduğuna dair bir güncelleme sunarak şunları söyledi: “Yazarlar odasına yeni başladık. Bence korku yönünü biraz yükseltmek ve ardından Wednesday’i romantik durumdan çıkarmak, kendi başına olmasına ve kendi suçlarıyla savaşmasına izin vermek istiyoruz.”

Ortega şu anda sinemalarda olan “Çığlık 6“da Sam’in (Melissa Barrera) üvey kız kardeşi Tara Carpenter rolünü yeniden canlandırıyor. Geçen yıl vizyona giren “Çığlık” ile tanıdığımız karakterlerin her ikisi de sağ kalmayı başardı ve New York’ta yeni bir hayat kurmak istiyor… Ancak Ghostface onların peşini bırakmaya niyetli değil.