You are currently viewing Warner Bros. “Matrix 5” Filminin Yapım Aşamasında Olduğunu Duyurdu!

Warner Bros. “Matrix 5” Filminin Yapım Aşamasında Olduğunu Duyurdu!

  • Post author:
  • Post category:haberler
Warner Bros.

Warner Bros. Pictures, Lana veya Lily Wachowski‘nin yönetmen olarak yer almadığı beşinci “Matrix” filminin geliştirilmekte olduğunu duyurdu.

Yeni Matrix filmini, “The Martian“ın senaristi ve “The Cabin in the Woods“un senaristi/yönetmeni Drew Goddard yazacak, yönetecek ve yapımcılığını üstlenecek. Sarah Esberg de yapımcılığı üstlenirken, 2021 yapımı “The Matrix Resurrections“ı tek başına yöneten Lana Wachowski yönetici yapımcı olarak görev alacak.

Konu ayrıntıları açıklanmadığı için filmin ana oyuncu kadrosundan hangisinin geri döneceği belli değil. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss bugüne kadarki tüm filmlerde sırasıyla Neo ve Trinity olarak rol aldılar.

Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris ve Priyanka Chopra Jonas, yıllar sonra gelen devam filmi “Matrix Resurrections”a katıldı.

Warner Bros. Motion Pictures yapım başkanı Jesse Ehrman, yaptığı açıklamada bunun, Goddard’ın bir fikrinden doğan Matrix dünyasının bir devamı olduğunu söylüyor:

Drew, Warner Bros.’a, hem Lana ve Lilly’nin 25 yıl önce başladıkları şeyi onurlandırarak hem de Matrix dünyasına olan sevgisine dayalı benzersiz bir bakış açısı sunarak Matrix dünyasını devam ettirmenin inanılmaz bir yolu olacağına inandığımız yeni bir fikirle geldi. Warner Bros. Discovery’deki tüm ekip, Drew’un bu yeni ‘Matrix’ filmini yapması ve Wachowski ailesinin çeyrek asırdır burada stüdyoda inşa etmek için harcadığı sinema kanonuna kendi vizyonunu katması nedeniyle heyecan duyuyor.

Goddard’ın kendisi de yaptığı açıklamada “onların dünyasında hikayeler anlatma şansına sahip olduğu için minnettarlığın ötesinde” olduğunu söyledi.