You are currently viewing “Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası” Sinemalarda!

“Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası” Sinemalarda!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Temel, sevdiği kıza kavuşabilmek için imkansız bir göreve atılır…

Senaryosu Erol Hızarcı tarafından kaleme alınan, Okan Ege Ergüven tarafından yönetilen, Eser Yapım imzalı “Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası” bugünden itibaren sinemalarda!

Ünlü Trabzon’lu internet fenomeni Reşat Hacıahmetoğlu’nun ilk kez kamera karşısına geçtiği film, komedinin sevilen usta isimlerini birleştiriyor. Filmde; Eda Nur Hancı, Ömür Arpacı, Osman Kot, Tuna Orhan, Asuman Dabak, Zeynep Eronat, Altan Erkekli, Salih Kalyon, Alp Öyken, Naşit Özcan, Abidin Yerebakan gibi isimler rol alıyor.

Film, sevdiği kıza kavuşabilmek için arkadaşlarıyla birlikte imkansız olarak görülen bir görevi gerçekleştirmeye çalışan Temel’in hikayesini konu ediyor. Temel’in en büyük hayali, sevdiği kızla evlenebilmektir. Ancak ortada büyük bir engel vardır. Sevdiği kızın babası Papa’nın Türkiye’ye geldiğini öğrenir ve Temel’e ancak onu müslüman yapması karşılığında kızıyla evlenmesine izin verir. Ne olursa olsun sevgilisiyle evlenmeye kararlı olan Temel, bu imkansız görevi yerine getirmek için eğlenceli bir maceraya atılır.

Her ailenin kendinden bir parça bulacağı, sinemalarda Trabzon fırtınası estirecek komedi dozu yüksek film “Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası” sinemalarda!