You are currently viewing “True Detective” Yaratıcısından Korku Filmi Geliyor

“True Detective” Yaratıcısından Korku Filmi Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Nic Pizzolatto ve Blumhouse güçlerini birleştirdi.

HBO

HBO’nun hit dizisi “True Detective“in yaratıcısı Nic Pizzolatto‘nun sıradaki projesi, Blumhouse ile birlikte çalışacağı bir korku filmi olacak. Senarist ve yapımcı, Austin Film Festivali’ndeki bir panel sırasında, bu yeni işbirliğinin haberini paylaştı ve katılımcılara film planlarında ilerleme kaydettiklerini söyledi.

Pizzolatto, efsanevi korku stüdyosunun kendisine yaklaşarak uzun metrajlı film yapımcılığına adım atması konusunda ne hissedeceğini öğrenmek istediklerini açıkladı. “Blumhouse benimle bir korku filmi yazıp yönetmem için anlaştı, ben de geçen hafta senaryosunu onlara verdim” diyerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Onlarla bir kez bir toplantı yaptım, bazı ortak arkadaşlarımız vardı ve toplantıyı bitirmek üzereydik ve Blumhouse’un Başkan Yardımcısı Couper [Samuelson] şöyle dedi: ‘Bak, eğer daha önce bir korku filmi fikrin olduysa…’ Ben de ‘Aslında bir korku filmi fikrim var ve 10 yıldır bu fikrim var’ dedim ve bunu ona anlattım, o da şöyle dedi: ‘Hadi bunu yapalım’ Senaryo hakkında ne düşündüklerini görmem lazım ama umarım bunu yapacağız.”

Bu on yıl süren fikrin ne olabileceğine gelince, Pizzolatto olay örgüsü hakkında büyük bir açıklama yapmadı. Ancak, “Bu bir tür esrarengiz dedektif hikayesi” dedi. “True Detective”in ilk sezonunda da Matthew McConaughey ve Woody Harrelson‘ın canlandırdığı iki dedektif kendilerini, akıl sağlıklarını kaybetme konusunda uçurumun eşiğine getiren bir davada çalışıyordu. Pizzolatta’nın yeni korku filmi benzer temalara eğilebilir.